URM
Укрзалізниця Новини

УЗ оголосила тендери на закупівлю 60 тис. тонн дизпального

Укрзалізниця оголосила три тендери щодо закупівлі 60 тис. тонн дизельного пального на суму 1,8 млрд грн.

Аукціони заплановані на 14 грудня, а продукцію мають поставити до кінця року. Зауважимо, що йдеться саме про окремі торги, а не відбори в межах рамкової угоди.

Щодо рамкової угоди, то водночас УЗ оголосила 4 відбори до 5 тис. тонн пального, кожен на загальну 600 млн грн. Спрощені торги по них відбудуться 13 жовтня.

Нагадаємо, 1 липня Укрзалізниця уклала рамкову угоду на 5,3 млрд грн щодо постачання 200 тис. тонн пального. Рамкова угода передбачає спрощені закупівлі за потребою з учасниками. Закупівлі проводяться в заявлених межах. У цьому разі — до 5,3 млрд грн та 200 тис. тонн. Термін угоди – до 30 березня 2022 року.

При цьому, у вересні в Антикризовому штабі УЗ заявили, що через специфіку ціноутворення пального в рамковій угоді, за якою Укрзалізниця закуповує пальне, у 2021 році компанія мала дві паливні кризи.

Ціна в них прив’язана до європейських індексів, але вони не завжди відповідають ситуації в Україні й постачальникам не завжди вигідно постачати пальне УЗ. У таких випадках вони починають постачати пальне Перевізнику за залишковим принципом, адже спочатку поставлять туди, де більша маржа.

читайте також

Завантаження....