URM
Укрзалізниця Новини

УЗ не змогла продати приміщення відділення лікарні у Львові за 77,7 млн грн

Проведений аукціон не завжди означає продаж. Переможець торгів щодо продажу приміщення ревматологічного відділення у Львові відмовився укладати договір.

Торги відбулися 4 листопада й в результаті ціна будівлі зросла з 809 тис. грн до 77,7 млн грн. Укрзалізниця відзвітувала про успішний продаж, але переможець не уклав договір, тож тепер торги скасували.

Зазначимо, що під час продажу у ймовірних покупців були питання щодо земельної ділянки під приміщенням, зокрема вказували на рішення Львівської міської ради на обмеження користування нею, аби зберегти історичну спадщину.

В УЗ відповідали, що ділянка не є об’єктом лоту, тому не надавали пояснень щодо цих питань.

Відтак це вже другий об’єкт, який спочатку «продали» за значну вищу ціну, ніж стартова (балансова вартість), але потім договір так не уклали. Раніше аналогічна ситуація була зі складськими приміщеннями у Києві.

Їх спочатку «продали» за 183,9 млн грн за стартової ціни 8,3 млн грн. Проте далі переможець договір не уклав й на нових торгах ціна зросла «лише» до 40 млн грн. Наразі очікується укладання договору, але й він не підписаний.

Також варто зауважити, що УЗ оголошує стартову ціну, покладаючись на балансову вартість активу й не включає до цього оцінку земельних ділянок. Хоча при таких аукціонах, як у Львові чи Києві, саме земля цікавить інвесторів, а не саме приміщення. Ба більше, ділянка входить до статутного капіталу Укрзалізниці й у разі продажу він зменшується на «не визначену суму».

читайте також

Завантаження....