URM
Пасажирські перевезення Новини Рухомий склад Укрзалізниця

УЗ не мала права закуповувати пасажирські вагони без тендера – Держаудитслужба

Державні аудитори заявили, що УЗ не мала підстав для закупівлі 100 пасажирських вагонів за переговорною процедурою, без тендера.

Обґрунтуванням проведення закупівлі без тендера став експертний висновок. Проте, на думку ДАСУ, такий висновок не є коректним, а експерти не врахували інформацію про повний перелік виробників пасажирських вагонів.

В аудитслужбі наголосили, що Укрзалізниця має право оскаржити це рішення в суді. В УЗ також заявили, що рішення буде оскаржене. Проте у разі програшу закупівлю та договір буде визнано недійсними.

Нагадаємо, у червні УЗ без тендера уклала договір з КВБЗ на придбання 100 пасажирських вагонів вартістю понад 3 млрд грн за переговорною процедурою. Переговорну процедуру УЗ застосувала на основі проведеного опитування деяких виробників вагонів та «експертного висновку» залізничного університету про те, що жоден інший виробник не зможе виготовити 100 вагонів за 12 місяців.

У липні ГО  «Ліги антитрасту» надіслало скаргу до Держаудитслужби щодо неконкурентної закупівлі  100 пасажирських вагонів для Укрзалізниці.

читайте також

Завантаження....