URM
Рухомий склад Новини Укрзалізниця

Експерти ТСК вважають угоду з Deutsche Bahn Engineering & Consulting незаконною

Експерти ТСК вважають угоду з Deutsche Bahn Engineering & Consulting незаконною.  Адже Укрзалізниця навмисно уникла тендера щодо вибору консультанта для компанії.

26 серпня Приватне акціонерне товариство «Київський електровагоноремонтний завод» (належить УЗ) уклало договір з Deutsche Bahn Engineering & Consulting щодо надання консультацій для Укрзалізниці. Вартість договору — 891 тисяча євро.

За словами члена ТСК Ігоря Мурдія, УЗ навмисно провела угоду через підконтрольний завод, аби уникнути тендера.

Укрзалізниця починає співпрацю з Deutsche Bahn Engineering & Consulting з порушення законодавства. Якщо Укрзалізниця справді має бажання рівнятися на своїх колег із Німеччини, то рівнятися потрібно в усьому. Європейськими мають бути не лише логістика та комфорт українських поїздів, а й неухильне дотримання вимог законодавства при закупівлях товарів та послуг. А інакше, це політика подвійних стандартів. На жаль, Укрзалізниця одразу почала міжнародну співпрацю з непрозорих схем. Зараз наша ТСК щодо Укрзалізниці детально вивчає обставини укладення договору на суму 831 тис. євро між ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» та консалтинговою фірмою Deutsche Bahn Engineering & Consulting. У результаті аналізу технічного завдання, договору та додатків до нього, а також, вивчення процедури проведення закупівлі, експерти ТСК дійшли висновків щодо наявності ознак порушення законодавства про публічні закупівлі посадовими особами ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» та посадовими особами АТ «Укрзалізниця». Зокрема, процедура спрощеної закупівлі послуг, у результаті якої підписано договір між ПрАТ «КЕВРЗ» та Deutsche Bahn Engineering & Consulting, за всіма ознаками, є намаганням уникнути відкритих міжнародних торгів через ПРОЗОРРО. І замовником цих послуг, якби не схематоз, мало б бути не ремонтне підприємство, а безпосередньо АТ «Укрзалізниця». ТСК ще потрібен певний час для аналізу більшої кількості матеріалів щодо цієї закупівлі, але вже можна стверджувати, що ініціатори такої непрозорої схеми можуть підірвати довіру міжнародних партнерів на старті проєкту. Інший аспект цієї закупівлі — некомпетентність нинішніх менеджерів пасажирської вертикалі Укрзалізниці. Держава Україна, якій належить АТ «Укрзалізниця», фінансує космічні заробітні плати високооплачуваного менеджменту УЗ. За цього, компанія ще й вимушена замовляти за непрозорими схемами консалтингові послуги на 831 тис. євро у німецької консалтингової фірми. Причому, завдання, яке поставлене перед консультантами Deutsche Bahn Engineering & Consulting не передбачає якихось захмарно складних робіт: формування вимог до закупівель рухомого складу, розрахунок пасажиропотоку, розробка моделі отримання компенсацій за перевезення пасажирів з бюджетів різних рівнів. Всі ці документи мали б формувати менеджери Укрзалізниці, але ж там, на жаль, майже не залишилося фахових залізничників. От і займаються марнотратством коштів державної компанії. Укрзалізниця справді потребує кардинальних змін, але ж не можна до них іти таким слизьким шляхом. Закликаю всіх учасників процесу, негайно повернутися у правове поле. А ТСК, по завершенню вивчення матеріалів закупівлі, передасть їх за належністю до правоохоронних органів та інформуватиме суспільство про виявлені факти.

За словами експерта ТСК у сфері закупівель Максима Леонтьєва,  завод не міг проводити цю закупівлю, адже не має відношення до обсягів замовлених робіт.

Відповідно до Закону про публічні закупівлі, Стаття 44. За порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання цього Закону, уповноважені особи, службові (посадові) особи замовників, службові (посадові) особи та члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України. Дії посадових осіб УЗ були спрямовані на виведення з під дій закону про публічні закупівлі цієї закупівлі, за рахунок того що ця закупівля проводилася ПРАТ «Київський електровагоноремонтний завод», яка не є замовником відповідно до закону про публічні закупівлі, що дозволило їм провести спрощену процедуру, оскільки ПрАТ «КЕВРЗ» є підприємством з виконання капітальних ремонтів обсягу КР-1, КР-2, капітально-відновлювальних ремонтів (КРП) з наступним продовженням строку служби на 15 років- електропоїздів серії ЕР, а також капітальних ремонтів обсягу КР-1, КР-2 електропоїздів ЕПЛ2Т, ЕПЛ9Т і дизель-поїздів серії ДПЛ, ДТЛ, електропоїздів серії ЕТ, ЕД. (згідно з інформацією на сайті — http://kevrz.com.ua/ , і не має жодного відношення до обсягу робіт за проєктами, наведеними в тендерній документації та копіях документів, наданих у відповідь на запит № 408д9-15-2021/272396 від 30.08.2021. Ця закупівля мала бути за процедурою Відкритих торгів з публікацією англійською мовою через ПРОЗОРРО, і її мала проводити УЗ. Непроведення цієї процедури виключило можливість прозорого проведення процедури завдяки можливості оскарження дій закупівельників в АМКУ  Прозоро провести — Період подання пропозицій, коли Постачальники мають подавати свої пропозиції та звертатися до Замовника із запитаннями/вимогами Проведення прозорого аукціону, та рівної можливості участи в закупівлі всіх зацікавлених Постачальників.

Нагадаємо, 6 вересня державні аудитори заявили, що УЗ не мала підстав для закупівлі 100 пасажирських вагонів за переговорною процедурою, без тендера.

Обґрунтуванням проведення закупівлі без тендера став експертний висновок. Проте, на думку ДАСУ, такий висновок не є коректним, а експерти не врахували інформацію про повний перелік виробників пасажирських вагонів.

читайте також

Завантаження....