URM
Тарифи Новини Укрзалізниця

УЗ долучили до судової суперечки між Азовсталлю та МІУ щодо підняття тарифів

6 грудня Окружний адміністративний суд ухвалив рішення долучити Укрзалізницю до участі в справі щодо оскарження «Азовсталлю» правомірності наказу МІУ про підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення.

Відповідне клопотання подала сама УЗ й суд його задовольнив. Перевізника долучили в якості третьої особи, яка не висуває конкретних вимог по справі. Наступне засідання призначили на 17 січня.

Нагадаємо, 6 липня на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднили проєкт відповідного наказу. Згідно з ним, пропонується підвищити тарифи на перевезення вантажів позакласної групи, 1-го класу та 2-го класу:

  • встановити тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу;
  • збільшити тарифи на перевезення нинішньої групи вантажів 1-го тарифного класу на 8 % з 01.09.2021 та ще на 20,4 % з 01.01.2022;
  • збільшити тарифи на перевезення вантажів 2-го тарифного класу на 8 % з 01.09.2021 та ще на 6,5 % з 01.01.2022.

10 серпня його погодила Державна регуляторна служба, а вже 13 серпня Міністерство юстиції його зареєструвало та 17 серпня він набув чинності.

17 вересня ПРАТ «МК «Азовсталь» подало позов до Окружного адміністративного суду Києва.

На думку позивача, указаний наказ ухвалено міністерством із порушенням положень Конституції України та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Так, 9 листопада суддя Окружного адміністративного суду Ярослава Добрянська в якості забезпечення позову (тобто на період судової суперечки) призупинила дію відповідного наказу МІУ. Проте міністерство домоглося її відводу від розгляду справи.

Вже 16 листопада суддя Любов Маруліна видала ухвалу щодо скасування заходів забезпечення (на період судової суперечки наказ буде діяти), хоча й відмовилась надати роз’яснення попереднього рішення суду. Наразі це рішення «Азовталь» оскаржує в апеляційному суді.

читайте також

Завантаження....