URM
Рухомий склад Новини

УЗ до кінця тижня підготує меморандум щодо програми оновлення вантажного рухомого складу

Під час засідання Антикризового штабу УЗ була презентована концепція оновлення вантажного рухомого складу.

Штаб дав указівки правлінню УЗ забезпечити підготовку та направлення в МІУ необхідного набору нормативних документів для розроблення та впровадження концепції.

Наразі керівництво Перевізника провело вже дві робочі зустрічі з основними власниками вантажного вагонного парку і з представниками найбільших банків і лізингових компаній України.  На зустрічі з власниками вагонного парку обговорювався механізм оновлення парку та практичні інструменти для реалізації цієї програми.

На поточному тижні заплановані повторні робочі зустрічі для фінального погодження умов програми оновлення вагонного парку і підписання спільного меморандуму. За словами заступника директора департаменту з комерційної роботи Валерія Ткачова, найближчим часом буде офіційно оголошено старт програми оновлення вагонного парку.

Нагадаємо, згідно з концепцією,  для задоволення потреби ринку до 2028 року необхідно побудувати 31 200 піввагонів (15 300 для УЗ) й 14 660 зерновозів (частка УЗ 7 300). Передумовами цього є поступове обмеження експлуатації вагонів: піввагони (до 22 років) і зерновозів (до 30 років).

Очікується, що в найближчі 7 років УЗ профінансує на 50 млрд грн вагонобудівну галузь. Ще понад 50 млрд грн інвестицій очікується від власників приватних парків.

читайте також

Завантаження....