URM
Тарифи Вантажні перевезення Новини

Усім зараз дуже важко і всім потрібно потерпіти, — О. Кубраков про підвищення тарифів на вантажні перевезення залізницею

Тарифи Укрзалізниці підвищили через те, що вантажопотік, до якого прив’язана вся дохідна частина компанії, впав на 65-70%. Про це передає Укрінформ із посиланням на інтерв’ю виданню РБК-Україна повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Почалася війна, вантажопотік у певні дні, місяці і тижні впав на 65-70%. Вся дохідна частина Укрзалізниці прив’язана до цього. Укрзалізниця не чекала якихось спеціальних рішень, ми разом усі їх приймали, досить швидко зупинили всі капітальні програми. Вжили низку непопулярних заходів, але у нас іншого виходу не було. Десятки тисяч людей відправлені у простій, а фонд оплати праці скоротився на 30%.

міністр інфраструктури України Олександр Кубраков

За словами міністра, Укрзалізниці щомісяця бракує кількох мільярдів гривень. Держава в перші місяці війни дотувала підприємство і надалі продовжуватиме це робити.

Приймаючи рішення про підвищення тарифів, ми розуміли, що у держави вже немає запасів і ресурсів. І при всій повазі до бізнесу, який незадоволений і загрожує зупинити якісь підприємства, ми розуміємо, що у бізнесу був суперуспішний минулий рік. І, напевно, умовні 50 млн доларів, на які до кінця року в них зростуть витрати, не призведуть до катастрофічних наслідків.

міністр інфраструктури України Олександр Кубраков

Кубраков наголосив, що зараз важко всім, але попри все, не можна допустити зупинки залізниці.

Всім зараз дуже важко і всім потрібно потерпіти. Там, де у держави була можливість дотувати, ми це дотували. І я думаю, що бізнес теж, навіть якщо доведеться дотувати, то, напевно, маючи непогані результати у попередні роки, може на це піти. Знову ж таки, не хочеться рахувати чужі гроші, у цьому немає завдання. Ми теж намагаємося підказати бізнесу, як йому потрібно зараз вчинити. Ми вважаємо, що їм усім треба трохи потерпіти. І, напевно, на даному етапі це правильно, це буде їх внесок, в тому числі в розвиток економіки, підтримку держави і армії. У будь-якому випадку ми не повинні допустити, коли залізниця зупиниться, або що ми будемо забирати з фінансування армії. Ми цього не хочемо робити, ми пропонуємо бізнесу трохи взяти участь і допомогти державі.

міністр інфраструктури України Олександр Кубраков

Нагадаємо, що Міністерство інфраструктури України погодилося із пропозицією Укрзалізниці про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%, — повідомляє Інтерфакс-Україна. Нові тарифи, згідно із терміновою телеграмою, текст якої розміщено на сайті УЗ, почали діяти вже з 29 червня. В свою чергу в УЗ підрахували, щоіндексація тарифів на вантажні перевезення залізницею принесе  11,2 млрд грн.

читайте також

Завантаження....