URM
Укрзалізниця Новини

Уряд має намір зменшити розмір забезпечення боргу УЗ за будівництво Бескидського тунелю

Кабінет Міністрів має намір зменшити забезпечення виконання зобов’язань УЗ за кредит щодо будівництва  Бескидського тунелю, аби Перевізник мав можливості взяти нові кредити.

На сайті Кабміну оприлюднили проєкт розпорядження щодо утримання резерву забезпечення за фінансовими зобов’язаннями УЗ.

Наразі УЗ  мусить мати 258,4 млн євро млн євро забезпечення боргу за будівництво Бескидського тунелю (170 % від усього боргу). Забезпечення надається у вигляді майнових прав на сплату коштів від вантажних перевезень, але при цьому не має перевищувати 50 % від надходжень.

Проте станом на кінець 2020 року в УЗ  сумарна вартість контрактів на перевезення менше від необхідної суми (516,8 млн євро, або 258,4*2). Таким чином в УЗ немає резерву,  а це може зірвати політику запозичень на 2021 рік, згідно з фінпланом Перевізника.

Відтак Кабмін має намір зменшити розмір забезпечення до суми самого боргу за будівництво Бескидського тунелю, тобто до 150 млн євро.

Нагадаємо, 13 жовтня філія «Центр сервісного забезпечення» уклала договір з ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські послуги» щодо супроводження додаткового розміщення єврооблігацій на суму не більшу за 200 млн доларів.

читайте також

Завантаження....