URM
Пасажирські перевезення Новини

Укрзалізниця запускає «Слобожанський експрес»

19 грудня у перший рейс вирушить «Слобожанський експрес», який курсуватиме за маршрутом Харків — Попасна — Харків, Харків — Суми — Ворожба — Харків і з’єднає східні регіони України.

Він вирушатиме з Харкова щоденно, крім середи, о 17:33 і прибуватиме до Попасної о 22:53. Зворотно з 20 грудня з Попасної поїзд №888 відправлятиметься щоденно, крім четверга, о 03:48 і прибуватиме до Харкова о 08:47.

З 20 грудня регіональний поїзд №885 Харків — Ворожба вирушатиме з Харкова о 09:05 і прибуватиме до Ворожби о 12:45. Зворотно з Ворожби поїзд № 886 вирушатиме о 13:10 і прибуватиме до Харкова о 17:04.

З 21 грудня регіональний поїзд №885/886 Харків — Ворожба — Харків буде курсувати щоденно, крім середи. Зі станції Харків-Пасажирський він вирушатиме о 09:05 та прибуватиме на станцію Ворожба о 12:30. Зворотно з Ворожби відправлятиметься о 13:19 і прибуватиме до Харкова о 17:04.

Маршрут обслуговуватиме дизель-поїзд ДПКр-3 Крюківського вагонобудівного заводу. У складі дизель-поїзда 3 вагони — 170 місць.

Також Укрзалізниця оголосила, що з 20 грудня повертає після планового ремонту на маршрут «Прикарпатський експрес» Коломия — Ківерці (через Івано-Франківськ, Львів та Луцьк).

Відзначимо, що сьогодні, 18 грудня 2021 року, Укрзалізниця підписала три меморандуми про реалізацію проєкту Public Service Obligation (PSO) в Харківській, Луганській та Сумській областях.

У рамках реалізації цього проєкту Перевізник і запустив  «Слобожанський експрес» на маршруті Харків — Суми — Ворожба — Харків, а місцева влада компенсує залізниці щонайменше 7 млн грн на рік витрат на організацію зазначеного маршруту. Раніше в рамках PSO  УЗ запустила новий поїзд на маршруті Ізмаїл — Одеса.

Нагадаємо, КВБЗ та УЗ уклали контракт на постачання шести дизель-поїздів ДПКр-3 ще у 2018 році. Перший поїзд почав курсувати між залізничними станціями Київ-Пасажирський та Бориспіль-Аеропорт  у грудні 2019-го року, а потім був переданий на маршрут Коломия — Ківерці.

Ще два ДПКр-3 обслуговують «Дунайський експрес». Також у першому кварталі 2022 року один з нових дизель-поїздів має вийти на маршрут Долинська — Кривий Ріг — Апостолове — Херсон — Вадим — Миколаїв.

Довідково: Public Service Obligation — модель замовлення перевезень, за якої місцева влада сплачує перевізникові (у цьому разі УЗ) вартість маршруту і надає можливість своїй громаді користуватися обраним поїздом в обраний час за обумовленою вартістю.

читайте також

Завантаження....