URM
Пасажирські перевезення Новини

Укрзалізниця запустила новий поїзд № 5/6 Маріуполь — Рахів

Сьогодні, 13 грудня, у перший рейс вирушив поїзд № 5/6 Маріуполь — Рахів. Цей поїзд долає найдовший пасажирський залізничний маршрут в Україні — 1806 км. Він сполучає 7 областей.

У складі поїзда 10 нових вагонів: плацкартні, купе та люкс. Новий поїзд курсує із зупинками в Запоріжжі, Дніпрі, Білій Церкві, Львові, Івано-Франківську, Яремчі, Татарові, Ворохті, Ясіні та Квасах. Кінцева зупинка знаходиться в найбільш високогірному місті України.

Укрзалізниця запустила новий поїзд № 5/6 Маріуполь — Рахів

Чим відрізняються вагони цього поїзда від інших

Вагони, з яких сформовано поїзд, обладнані сповивальними столиками, екологічно чистими туалетами, системами відеоспостереження в зонах спільного користування, системою сучасного кондиціювання повітря, розетками та USB-портами, а також сигналізацією в кожному пасажирському купе, мають збільшений обсяг багажного відділення, а також покращене освітлення: всередині кожного купе встановлений пульт регулювання освітлення з 4 режимами, індикатором зайнятості вбиральні та кнопкою виклику провідника.

Відзначимо, що нещодавно Укрзалізниця прийняла нові пасажирські вагони, які працюють на цьому маршруті.

За договором 2021 року за бюджетні кошти ПАТ «КВБЗ» має побудувати та поставити УЗ 100 вагонів. А саме: 51 купейний вагон, 12 спальних вагонів, 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями, а також 17 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда.

Крюківський вагонобудівний завод уже виготовив 20 вагонів з 90 замовлених, та вже отримав оплату за 18 з них.

Нагадаємо, у 2021 році у бюджеті України передбачено виділення 3 млрд грн на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень. Відновлення рухомого складу є частиною програми Президента «Велике будівництво», у рамках якої АТ «Укрзалізниця» планує замовити у 2022 році у вітчизняного виробника ще 200 вагонів.

читайте також

Завантаження....