URM
Пасажирські перевезення Новини Укрзалізниця

Укрзалізниця запустила незахищені чат-боти – ТСК

Дані користувачів у чат-боті з продажу квитків Укрзалізниці абсолютно не захищені, а сам чат-бот має дуже обмежені функції та не належить Укрзалізниці, заявляють у ТСК.

З відповіді на запит, який Укрзалізниця надала Тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради, відомо, що бот перебуває у тестовій експлуатації та не переданий на баланс УЗ. Водночас Укрзалізниця оголосила ще 12 січня 2021 року, що у співпраці з ТОВ «Віза Україна» запускає в роботу чат-бот у месенджерах Viber та Telegram із функцією прямого продажу квитків.

Попри те, що з дати офіційного повідомлення про початок роботи сервісу минуло майже 9 місяців, продаж квитків усе ще здійснюється в обмеженому режимі з погляду функціоналу. Єдине, що має Укрзалізниця на сьогодні, це лише ліцензійна угода на право користуватися платформою Gorezoid, однак прав володільця чат-боту Перевізник не має.

Компанія вже мала прецедент, коли мобільний застосунок з продажу квитків не належав АТ «Укрзалізниця». Застосунок належав і підтримувався сторонньою компанією, клієнтські дані не зберігалися на захищених серверах Укрзалізниці, а продаж квитків не відбувався напряму, що дуже круто для посередника, але не круто для УЗ.

Олексій Мельников, експерт ТСК

Відтак наразі чат-бот несе ризики втрати персональних даних пасажирів та може містити правові колізії щодо повернення коштів пасажирам у разі скасування поїздки, вважають у ТСК.

Нагадаємо, у профільній ТСК переконані — Укрзалізниця не має стратегії розвитку в IT-напрямку, тож цю стратегію варто чимшвидше створити.

читайте також

Завантаження....