URM
Укрзалізниця Новини

Укрзалізниця замовила газ по 32-37 грн за кубометр, і після цього світова ціна обвалилась до 26 грн

Філія «Центр забезпечення виробництва» 26 жовтня уклала п’ять договорів із ТОВ «Трансгазпром» про постачання природного газу до кінця 2021 року на загальну суму 111,69 млн грн.

На жовтень-листопад замовили 3,24 млн куб. м природного газу по 32 950-37 050 грн за тисячу кубометрів. Сюди входить тариф на транспортування, але не тариф на розподіл. Це відповідало середній ціні газу минулого тижня.

Однак після укладання угоди світові ціни на газ почали знижуватись. За даними «Української енергетичної біржі», з 30 жовтня приведена вартість природного газу на європейських хабах (Day-Ahead) до кордону України становить 25 782 – 26 144 грн за кубометр. Додаткових угод зі зниження ціни УЗ поки не укладала.

Газ оплачуватимуть так: по 30% до 10, 20 і 30 числа місяця споживання та 10% протягом десяти банківських днів після поставки. Можлива зміна ціни за умови її обґрунтування.

Закупівлі провели за скороченою переговорною процедурою через «розірвання договору про закупівлю з вини учасника». У такому разі закон дозволяє застосувати її на строк проведення нового тендеру та в обсязі, що не перевищує 20% суми розірваного договору.

Замовник 7 жовтня отримав листи від постачальників про неможливість постачання газу після 26 жовтня за торішніми договорами. Ідеться про договір із ТОВ «Газова компанія «Інвестсервіс» на 138,96 млн грн та чотири договори із ТОВ «Юг-Газ» на суму 493,56 млн грн.

Фірми заявили, що не мають ресурсу через значний ріст цін газу на ринку. Тому сторони підписали додаткові угоди про розірвання договорів із вини постачальників із 27 жовтня.

Замовник оголосив переговорні процедури за участі «Трансгазпрому», «Інвестсервісу» і ТОВ «Газенерго-Трейд». Найнижчими були ціни від «Трансгазпрому», тож він переміг.

Паралельно «ЦЗВ» завершує відкриті торги на очікувану суму 300,83 млн грн. Один лот відмінили через нестачу учасників, а інші два поділили між собою згадані «Інвестсервіс» (91,63 млн грн.) і «Газенерго-Трейд» (88,93 млн грн.). Очікується підписання договорів.

Столичною «Трансгазпром» володіє та керує Руслан Сорокін із Полтави. Його дружина Ірина Сорокіна – заступниця начальника Державної податкової інспекції у місті Полтаві.

читайте також

Завантаження....