URM
Інфраструктура Вантажні перевезення Новини Пасажирські перевезення

Укрзалізниця з італійцями впровадить високошвидкісний рух в Україні

Укрзалізниця спільно з залізничним оператором Італії Ferrovie Dello Stato Italiane S.P.A. (FS) працює над попереднім техніко-економічним обґрунтуванням впровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні в межах раніше підписаного меморандуму.

Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик під час Українсько-італійського бізнес-форуму

Укрзалізниця наразі перебуває в стадії масштабної перебудови. Ми хочемо позбутися радянського спадку як у юридичній площині, так і в площині рухомого складу та інфраструктури. І саме тому нам потрібні інвестиції, аби організувати сервіси, упорядковувати активи. Нам потрібні інвестиції для оновлення локомотивного сегмента, вагонного парку та інфраструктури.

Іван Юрик

В Укрзалізниці підрахували — проєкт може коштувати 15-16 млрд доларів США

Наша ідея в тому, аби український пасажир відчув себе як європейський, коли можна сісти в потяг у Києві, Одесі чи Львові, а зійти у Варшаві чи іншій європейській столиці. Як я вже сказав, це дуже амбітно, це вимагає значних фінансових вливань. Зараз ми лише на початку цієї подорожі. Наразі наше завдання — зробити ТЕО в партнерстві з нашими європейськими колегами.

Іван Юрик.

За словами Юрика, впровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні є одним із пріоритетів держави, що закріплено на рівні Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року. Укрзалізниця дуже зацікавлена в цьому проєкті, і до кінця року сподівається отримати драфт ТЕО проєкту, аби робити подальші кроки.

Нагадаємо, ще у 2020-му році Україна та Італія обговорили перспективи подальшого співробітництва у розвитку ВШМ в Україні. Пізніше Укрзалізниця та італійська Ferrovie Dello Stato Italiane S.P.A. підписали меморандум про взаєморозуміння.

читайте також

Завантаження....