URM
Укрзалізниця Бізнес Новини Події Тарифи

Укрзалізниця втратила 17 млрд грн через необґрунтовані тарифи

За два роки Укрзалізниця втратила 17 млрд грн на вантажних тарифах. Про це журналістам УНН повідомили в Національному антикорупційному бюро України.

Зазначається, що впродовж 2019 та 2020 років керівництво Укрзалізниці встановлювало необґрунтовані тарифи на вантажні перевезення. Це і завдало перевізнику 17 млрд грн збитків.

За матеріалами, зібраними Національним бюро, Державною аудиторською службою України підтверджено економічну необґрунтованість чинних тарифів на вантажні перевезення залізницею та встановлено розмір втраченої вигоди у розмірі 17 млрд грн за період, що перевірявся (2019-2020 рр.).

Національне антикорупційне бюро України

У НАБУ також повідомили, що в провадженні детективів спецвідділу бюро з розслідування корупції в Укрзалізниці перебуває нині 55 кримінальних проваджень. Проте лише 35 з них, можливо, корупційні злочини саме проти інтересів АТ “Укрзалізниця”.

Раніше в НАБУ повідомили, що виділять групу детективів, які розслідуватимуть лише корупцію в Укрзалізниці.

Нагадаємо, на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднили проєкт наказу  «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги».

Згідно з ним, пропонується підвищити тарифи на перевезення вантажів позакласної групи, 1-го класу та 2-го класу:

  • встановити тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу;
  • збільшити тарифи на перевезення нинішньої групи вантажів 1-го тарифного класу на 8% з 01.09.2021 та ще на 20,4% з 01.01.2022;
  • збільшити тарифи на перевезення вантажів 2-го тарифного класу на 8% з 01.09.2021 та ще на 6,5% з 01.01.2022.

У МІУ очікують, що ухвалення проєкту наказу дозволить скоротити перехресне субсидування між вантажами та привести до беззбиткового рівня перевезення вантажів позакласної групи 1-го тарифного класу.

Зі свого боку в УЗ підрахували — у разі зміни тарифів з 1 вересня 2021 року Укрзалізниця вже до кінця цього року зможе одержати додаткові доходи в сумі 1,783 млрд грн і близько 10 млрд грн  наступного року.

читайте також

Завантаження....