URM
Укрзалізниця Новини

Укрзалізниця відновлює будівництво терміналів на західному кордоні країни

Українська залізниця закликає приватні компанії інвестувати та будувати залізничні вантажні термінали на західних територіях країни. Повідомляє сайт logist.fm. Потреба у терміновому розширення транспортного потенціалу виникла через війну з росією, унаслідок якої зруйнована інфраструктура на сході та півдні, а також зникла можливість використовувати морські порти.

У мирний час залізниця була головною артерією економіки. Під час війни ми стали опорою безпеки. Тому нам потрібно будувати інфраструктуру для розвитку експорту та імпорту через західні кордони. Спільно з Мінекономіки ми пропонуємо приватному бізнесу побудувати термінали на стиках з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Ми забезпечимо головне – залізничну інфраструктуру. З рештою буде допомагати місцева влада, яка вже підтримує таку ініціативу.

Олександр Камишін, голова правління Укрзалізниці

Розбудова нових залізничних терміналів на західному кордоні України триває уже не перший рік. Найбільшим з нових об’єктів став контейнерний термінал Мостиська неподалік від Польщі, який планували відкрити у квітні 2022 року, коли буде організовано перший тестовий запуск. Процес призупинився через початок активної фази війни з росією.

Нагадаємо, термінал Мостиська – партнерський проєкт N’Unit і Лемтранс. За словами інвесторів, це перший приватний повномасштабний термінал на кордоні Польщі та України. Однією з головних переваг терміналу є те, що він об’єднує колію 1520 та євроколію, завдяки чому він може ефективно перевантажувати вантажі, що рухаються між сходом і заходом.

Завдяки більшій кількості термінальних інвестицій на заході країни залізничні вантажні перевезення стануть провідним гравцем ланцюгів постачання.

читайте також

Завантаження....