URM
Рухомий склад Новини Укрзалізниця

Укрзалізниця стурбована зростанням аварій, пов’язаних із використанням старих вагонів

Останні 3 роки в Україні зростає кількість залізничних аварій, спричинених критичним зносом вантажних вагонів. Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, виступаючи на KUKHAR Discussion Court.

За його словами, понад 30 % аварій на залізницях пов’язані з рухомим складом та його незадовільним станом. Ідеться про вантажні вагони з перевищеним нормативним терміном експлуатації, уточнив представник УЗ.

У нас були, на жаль, випадки, коли прямо в русі розвалюється вантажний вагон, звідти викочується вантаж на паралельну залізничну колію і зустрічний поїзд врізається в цей вантаж і маємо схід з рейок.

Валерій Ткачов

З метою недопущення подібних інцидентів Міністерство інфраструктури розробило та опублікувало проєкт наказу про порядок списання вантажних вагонів та піввагонів із терміном експлуатації, що перевищує нормативний.

В Україні за безпеку залізничного руху відповідає Укрзалізниця. Тому ми перші підтримуємо рішення міністерства у цьому питанні наводити лад. Найголовніше – це безпека руху.

Валерій Ткачов

Ткачов також зазначив, що зношені вантажні вагони погіршують якість перевезень.

Наприклад, близько 30-50 % піввагонів, які ми подаємо під навантаження, бракується відправником вантажу. Тобто ми підтягли піввагони, відправник вантажу дивиться на них і каже: «Ні, не підходить». Ми змушені локомотивним парком витягувати ці вагони, ремонтувати, затягувати нові. Таким чином, у нас погіршиться оборот вагонів. У нас вагони простоюють під вантажно-розвантажувальними операціями в 2 рази більше часу.

Валерій Ткачов

У зв’язку з цим Мінінфраструктури планує поетапне списання зношених вантажних вагонів в Україні із їхньою заміною на нові. Ця норма поширюватиметься як на УЗ, так і на приватні компанії, які мають залізничні вагони.

Ми просимо за 7років оновити (вагонний парк. – ред.) за допомогою лізингових інструментів, банківських гарантій.

Валерій Ткачов

Ткачов також висловив думку, що в такому разі державні інтереси мають бути вищими за інтереси окремих компаній-операторів, які мають великий парк зношених вагонів і не хочуть інвестувати в його оновлення.

Раніше Президент Володимир Зеленський анонсував старт програми «Велике будівництво» у залізничній галузі, яка передбачає, зокрема, оновлення парку вантажних вагонів у країні.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури спільно з УЗ планує запустити програму поступового обмеження терміну експлуатації вагонів та будівництва нових вагонів замість списаних. Раніше Мінінфраструктури розробило та опублікувало проєкт наказу про порядок списання зношених вагонів.

Днями на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднили доповнення до проєкту наказу щодо обмеження терміну експлуатації вантажних вагонів.

В МІУ планують підписати документ до кінця листопада.

читайте також

Завантаження....