URM
Рухомий склад Новини Пасажирські перевезення

Укрзалізниця спрямувала 158 млн грн на інклюзивні приміські поїзди

Укрзалізниця модернізувала вже третій приміський поїзд та зробила його безбар’єрним. Ці поїзди пристосовані для подорожей маломобільних людей. На модернізацію зазначених інклюзивних поїздів Укрзалізниця направила 158 млн грн.

Такий поїзд уже курсує на фастівському напрямку. Ще два найближчим часом вийдуть на маршрути.

Так, до кінця року Укрзалізниця планує модернізувати з урахування елементів безбар’єрності ще 4 поїзди. Надалі темпи відновлення парку приміських поїздів планується нарощувати.

Зазначені поїзди мають вагони, обладнані для доступу людей з інвалідністю, встановлені пандуси, кнопки виклику поїзної бригади, а всі вказівники нанесені шрифтом Брайля. Замінено низку систем та деталей інтер’єру, встановлено кріплення для велосипедів.

Усі роботи з ремонту поїздів виконано на потужностях Укрзалізниці — на Київському електровагоноремонтному заводі.

Інклюзивні залізничні об’єкти

Так, упродовж 2020-2023 років УЗ спрямує понад 74 млн грн на облаштування залізничних об’єктів. Планується адаптувати вокзали та зупинні платформи для людей з інвалідністю, закупити підйомні платформи й візки для вагонів тощо.

За інформацією Міністерства соціальної політики, на 1 січня 2020 року в Україні 2,7 млн осіб мають інвалідність. У тому числі 222,3 тис. осіб з I групою інвалідності, 900,8 тис. осіб з II групою інвалідності, 1416,0 тис. осіб з III групою інвалідності та 163,9 тис. дітей з інвалідністю.

читайте також

Завантаження....