URM
Укрзалізниця Новини

Не монтер колії, а монтериня: Укрзалізниця на сторожі гендерної рівності

Департамент сталого розвитку та внутрішніх комунікацій провів опитування серед співробітників та співробітниць УЗ щодо дискримінації на робочому місці. У дослідженні взяли участь майже 4 тис. залізничників та залізничниць. Вибірка охопила представників обох статей різного віку, з усіх підрозділів УЗ та за різними категоріями посад.

За результатами опитування щодо дискримінації на робочому місці майже кожен десятий працівник компанії зазначив, що жінкам частіше відмовляють у просуванні на керівні та вище оплачувані посади, ніж чоловікам. Майже 9 % респондентів зазначили, що сімейні плани ускладнюють кар’єрне просування. А 7 % — вважають, що наявність дітей дошкільного віку ускладнює можливість отримати пропозицію на вакансію.

В Україні чимало гендерних питань, що потребують вирішення. Так, жінки недостатньо представлені на посадах вищого рівня. Спостерігається розрив в оплаті праці жінок і чоловіків, стереотипне сприйняття низки професій та перешкоди для поєднання кар’єрного росту та сімейних обов’язків. За даними UNFPA, щорічно в Україні економічні втрати від непрацездатності жінок становлять 2,4 млн дол. США.

Іван Синяков, в.о. члена правління УЗ

В Укрзалізниці пообіцяли вплинути на ситуацію та розвивати політику компанії щодо розширення прав жінок, гендерної рівності та дружнього ставлення до родин. Компанія також сприятиме запобіганню проявів домашнього насильства, протидії гендерно зумовленому насильству на робочому місці, а також у потягах та на залізничних станціях, вокзалах.

За цими напрямами УЗ співпрацюватиме із Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні (UNFPA). Компанія також долучилася до підписантів Декларації задля гендерної рівності та запобігання домашньому насильству, що була ініційована UNFPA та Центром «Розвиток КСВ».

Як Укрзалізниця буде розв’язувати гендерне питання

На робочому місці

Долучившись до Декларації, компанія зобов’язалася докласти максимум зусиль, щоб до 2025 року питання гендерної рівності, дружніх до родин підходів, а також протистояння гендерно зумовленому насильству охопили кожного залізничника та залізничницю, членів їхніх сімей, пасажирів та пасажирок потягів Укрзалізниці.

Зокрема найближчим часом компанія проведе аудит та оцінку корпоративних HR-документів на предмет гендерної рівності та дружності до родин. За результатами аудиту компанія інтегрує принципи гендерної рівності та дружності до родин в усі HR-процеси, що пов’язані з наймом, мотивацією, кар’єрним просуванням. За потреби компанія оновить чи розробить відповідні політики, процедури та інші внутрішні документи. Також буде створений механізм контролю за дотриманням цих документів.

У поїздах та на залізничних вокзалах

Спільно із UNFPA Укрзалізниця також планує організацію тренінгів для залізничників та залізничниць з питань запобігання та протидії випадкам гендерно зумовленого насильства, що можуть виникати в потягах та на станціях, вокзалах. Насамперед навчання буде організоване для провідників та працівниць станцій, вокзалів. Це допоможе їм своєчасно виявляти, організовувати безпечну протидію проявам гендерно зумовленого насильства.

Наразі представники Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні готують матеріали до таких тренінгів. Також триває розробка інформаційних матеріалів для пасажирів АТ «Укрзалізниця» про те, як запобігти та реагувати на випадки гендерно зумовленого насильства під час поїздки чи перебування на вокзалах.

читайте також

Завантаження....