URM
Інфраструктура Новини

Укрзалізниця ремонтує колії до кордону з Румунією

Укрзалізниця розпочала ремонт колій на ділянці від станції Рахів у Закарпатській області до кордону з Румунією. Про це повідомляє сайт «Пасажирський транспорт».

Рішення ухвалене через те, що у Румунії на найближчій станції Валя-Вишеулуй є можливість стиковки з пересадкою пасажирів та перевантаженням вантажів на залізниці Румунії. Відновлення ділянки залізниці створює можливість для транзитного руху залізницею від Чопа до Івано-Франківська та Чернівців і до інших точок Прикарпаття через Рахів і Делятин.

Видання зауважує, що залізниця від Рахова до румунського кордону не використовується понад 10-12 років. Ця гілка була збудована ще за часів Австро-Угорської імперії у 1894 року та пролягала територією нинішньої Закарпатської області. Після 1945 року залізницю перебудували — встановили колії 1520 мм.

З того часу до 2003 р. курсував міжнародний дизель-поїзд сполученням Рахів — Сигет (Румунія), який скасували через велику кількість контрабандних товарів та збитковість. Зараз ділянка залізниці колії 1520 мм, яка проходить територією Румунії від Солотвино до Рахова не використовується.

Протяжність залізниці від Рахова до кордону з Румунією приблизно 18 кілометрів. Магістраль одноколійна із роз’їздом на станції Берлібаш, має тоннель, а також міст через річку Тису.

Саме ці роботи спричинили скасування з 2 липня потяга №55/56 сполученням «Київ — Рахів». А також з 12 липня потяг №25/26 сполученням «Одеса — Рахів» буде курсувати лише до станції Яремче.

читайте також

Завантаження....