URM
Укрзалізниця Вантажні перевезення Новини

Укрзалізниця програла суд щодо штрафу АМКУ через малодіяльні станції

12 жовтня 2021 року Верховний Суд залишив без задоволення касаційну скаргу АТ «Укрзалізниця» про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету щодо малодіяльних вантажних станцій.

У серпні 2020 року комітет визнав дії АТ «Укрзалізниця», що полягають у визначенні малодіяльних вантажних станцій і запровадженні окремої послуги з їхнього обслуговування, зловживанням монопольним становищем на ринку перевезення вантажів залізничним транспортом у межах території України.

Тоді Антимонопольний комітет наклав на Укрзалізницю штраф у розмірі 18,3 млн грн та зобов’язав припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У відповідь на рішення АМКУ Перевізник припинив стягувати плату за послугу подачі й забирання вагонів з/на малодіяльні вантажні станції, скасував Порядок проведення рейтинг-аналізу та сплатив штраф.

Одночасно компанія намагалася скасувати це рішення комітету в судовому порядку. Однак суди всіх інстанцій, у тому числі й Верховний Суд, підтримали позицію комітету.

читайте також

Завантаження....