URM
Новини

Укрзалізниця продовжила на місяць терміни подання пропозицій учасниками на тендер із закупівлі 80 приміських поїздів

Укрзалізниця продовжила до 1 грудня 2021 року термін приймання заявок на участь у тендері з постачання 80 нових приміських та регіональних поїздів.

У компанії пояснюють, що таке рішення було прийнято у зв’язку з «активним інтересом потенційних учасників, запитами від них на надання додаткового часу для підготовки якісної тендерної документації та цінових пропозицій».

Зокрема до Укрзалізниці вже надійшло понад 130 запитань, а також офіційні звернення щодо надання додаткового часу для підготовки тендерних пропозицій.

Тож термін подачі відтепер – 1 грудня 2021 року, а аукціон із закупівлі найбільшої партії за часи незалежності України пасажирського рухомого складу відбудеться 6 січня 2022 року.

Детальніше про тендер 

Нагадаємо, що в рамках зазначеного тендеру компанія планує придбати 60 електропоїздів для приміських перевезень та 20 електропоїздів для регіональних маршрутів. Загальна сума закупівлі — понад 31,4 млрд грн. Приміські поїзди будуть задіяні у проєкті City Express.

До участі у тендерній закупівлі запрошені провідні світові виробники — запити на комерційні пропозиції були надіслані компаніям Siemens, Stadler, Alstom, Pesa, Skoda та Крюківському вагонобудівному заводу. Укрзалізниця прийматиме заявки на участь у тендері до 1 листопада 2021 року, аукціон відбудеться 7 грудня.

Співпраця з переможцем тендеру розрахована на 5 років, тож постачання поїздів заплановане партіями до 2026 року.

До процесу розробки технічних вимог до приміських та регіональних електропоїздів були залучені технічні спеціалісти Укрзалізниці. А до рецензування технічних вимог долучились також спеціалісти Deutsche Bahn Regio

Зазначимо, парк приміських електропоїздів Укрзалізниці зношений на понад 90 %, тому оновлення цього сегменту перевезень є критичним з огляду на безпеку та комфорт пасажирів.

Як в УЗ вартість 80 поїздів рахували 

В Укрзалізниці навели чотири приклади, чому закладена початкова вартість 80 електропоїздів (31,5 млрд грн) на відповідному тендері є ринковою.

Приклади навели у порівнянні з нещодавньою закупівлею Швейцарією 286 потягів Stadler, яка придбала поїзди дешевше, ніж очікує УЗ. Перевізник заявляє, що розраховував можливу вартість за затвердженою методикою МЕРТ. Порівнювати ціну з аналогами доцільно лише після аукціону та фіналізації умов контракту, адже на торгах ціна знизиться.

Крім того, в УЗ зауважують, що Швейцарія закупила 286 поїздів приміського і міжміського сполучення. Натомість УЗ для міжрегіональних перевезень замовляє тільки 20 з 80 поїздів (четверту частину). Вони відрізняються за рівнем комфорту, адже призначені для подорожей, що тривають до 7 годин.

Для залізниць Швейцарії закуповуються електропоїзди з шириною кузова 2880 мм, а на електропоїзди для залізниць України прописана ширина кузова не менша за 3400 мм, що збільшує витрати матеріалів та витрати на розробку та випробування конструкції електропоїздів.

Третім фактом є податки, а саме ПДВ. У тендерній документації УЗ очікувана вартість закупівлі вказана з ПДВ 20 %, у Швейцарії рівень ПДВ — 7,7 %.

Також УЗ апелює до партії замовлення, адже Швейцарія замовила фактично втричі більше, ніж заплановане замовлення української залізничної компанії, а чим більша партія, тим більша знижка від виробника.

читайте також

Завантаження....