URM
Рухомий склад Новини Пасажирські перевезення

Укрзалізниця прийняла ще 5 нових вагонів, виробництва КВБЗ

Укрзалізниця прийняла ще 5 нових купейних пасажирських вагонів, придбаних за кошти державного бюджету. Цього року Перевізник уже отримав 15 зі 100 нових вагонів виробництва КВБЗ.

Вагони цього року виїдуть на маршрут зі столиці до Ужгорода. В УЗ розповідають, — новий рухомий склад у порівняні з попередніми партіями дещо вдосконалено:

  • враховано побажання пасажирів перенести пульт керування освітленням нижче для зручності пасажирів будь-якого зросту;
  • змінено конструкції опускання столика, нижньої полиці та відкриття сміттєвих баків прихованою педаллю;
  • для пасажирів з порушеннями зору передбачено контрастну вхідну зону та додаткове освітлення сходів, підсвітку номерів купе, контрастні кнопки опускання верхніх полиць та ручки опускання нижніх полиць. Маркування шрифтом Брайля буде зроблено для всіх вагонів нової партії додатково.

Загалом рухомий склад обладнано сповивальними столиками, екологічно чистими туалетами, системами відеоспостереження у загальних зонах вагонів, системою кондиціонування повітря, розетками та USB-портами, а також сигналізацією у кожному пасажирському купе, мають збільшений обсяг багажного відділення, а також – покращене освітлення: всередині кожного купе встановлений пульт регулювання освітлення з 4 режимами, індикатором зайнятості вбиральні та кнопкою виклику провідника.

Раніше URM повідомляв про те, що перші 5 купейних вагонів зі 100 замовлених у Крюківського вагонобудівного заводу та придбаних за кошти державного бюджету пройшли в столиці фінальну прийомку фахівцями Укрзалізниці. А згодом були прийняті Перевізником. Наприкінці листопада УЗ прийняла ще 5 вагонів.

За умовами контракту, 20 зі 100 замовлених вагонів мають бути поставлені АТ «Укрзалізниця» до кінця 2021 року.  Хоча раніше керівництво УЗ анонсувало перші два поїзди до Дня Незалежності.

Загалом КВБЗ має побудувати та поставити компанії 51 купейний вагон, 12 спальних вагонів, 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі, а також 17 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда. У 2021 році у бюджеті України передбачено виділення 3 млрд грн на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень.

Зауважимо, що УЗ провела закупівлю без тендера, уклавши договір з КВБЗ напряму. У серпні ДАСУ заявила, що УЗ не мала права проводити пряму закупівлю.

читайте також

Завантаження....