URM
Рухомий склад Новини

Укрзалізниця прийняла п’ять нових пасажирських купейних вагонів

Укрзалізниця прийняла чергову партію нових пасажирських спальних вагонів. На цей раз це п’ять нових пасажирських купейних вагонів від виробника ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».

Ці п’ять нових купейних вагонів, а також 2 вагони типу СВ, отримані у минулій партії, поповнять склад поїзда №15/16 сполученням Харків — Рахів.

Ця партія рухомого складу відрізняється від попередньої. До конструкції виробник за погодженням з АТ «Укрзалізниця» вніс точкові зміни задля збільшення зручності:

  • додано контрастні маркування для людей з порушеннями зору,
  • встановлено додатковий пульт керування освітленням у купе,
  • тестуються безконтактні сенсорні кнопки зливу у вбиральні.

Крім цього, вагони вже традиційно обладнано кондиціонером, кулером з питною водою, сигналізацією дверей купе, індикатором зайнятості вбиралень та кнопкою виклику провідника. Вагони мають збільшений обсяг багажного відділення та обладнані системами відеоспостереження в загальних зонах вагонів, вакуумними туалетами, сповивальними столиками, а також розетками та USB-портами біля кожного місця.

Нагадаємо, наприкінці 2021 року Укрзалізниця отримала від виробника останню партію нових пасажирських вагонів. Загалом у 2021 році УЗ отримала 20 зі 100 нових пасажирських вагонів.

За угодою з ПАТ «КВБЗ» до липня 2022 року АТ «Укрзалізниця» отримає ще 31 купейний вагон, 7 вагонів СВ, 20 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в кріслі колісному, а також 17 купейних вагонів з купе начальника поїзда та можливістю перевезення пасажирів з інвалідністю в кріслі колісному.

Нагадаємо, у 2021 році в бюджеті України було передбачено 3 млрд грн на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень. Придбання вагонів здійснили за переговорною процедурою. У серпні ДАСУ заявила, що УЗ не мала права проводити пряму закупівлю, але УЗ оскаржує в суді це рішення.

читайте також

Завантаження....