URM
Пасажирські перевезення Новини

Укрзалізниця придбає 80 нових приміських та регіональних поїздів

Укрзалізниця розпочала масштабне оновлення парку приміських та регіональних поїздів. Так, 1 жовтня 2021 року компанія оголосила тендер у системі Prozorro на закупівлю 80 нових приміських та регіональних поїздів.

Які поїзди придбає Укрзалізниця:

  • 30 електропоїздів змінного струму;
  • 30 електропоїздів постійного струму для приміських перевезень;
  • 20 електропоїздів змінного струму для регіональних маршрутів.

Загальна сума закупівлі — понад 31,4 млрд грн. Отже, 60 закуплених поїздів будуть задіяні у проєкті City Express, а ще 20 планується запустити на наявних та нових регіональних маршрутах.

До участі у тендерній закупівлі запрошені провідні світові виробники — запити на комерційні пропозиції були надіслані компаніям Siemens, Stadler, Alstom, Pesa, Skoda та Крюківському вагонобудівному заводу. Укрзалізниця прийматиме заявки на участь у тендері до 1 листопада 2021 року, аукціон відбудеться 7 грудня.

Співпраця з переможцем тендеру розрахована на 5 років, тож постачання поїздів заплановане партіями до 2026 року.

До процесу розробки технічних вимог до приміських та регіональних електропоїздів були залучені технічні спеціалісти Укрзалізниці. А до рецензування технічних вимог долучились також спеціалісти Deutsche Bahn Regio

Нагадаємо, парк приміських електропоїздів Укрзалізниці зношений на понад 90 %.

Нагадаємо, що за 2020 рік Укрзалізниця отримала від місцевих органів влади лише 28 % компенсацій за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні.

Через таке ставлення з боку місцевої влади до перевізника в Укрзалізниці планують перейти на укладання публічних договорів з обласними адміністраціями про надання послуг і лише за наявності відповідного договору здійснювати перевезення.

Попри збитковість пасажирки, в Укрзалізниці налаштовані оптимістично – цьогоріч компанія планує отримати майже 8,8 млн доходів від перевезення пасажирів.

читайте також

Завантаження....