URM
Пасажирські перевезення Новини

Укрзалізниця придбала запчастини до вакуумних туалетів на 27,5 млн грн

Філія «Пасажирська компанія» 16 вересня уклала угоду з ТОВ «Компанія АМБ» на постачання запчастин до вакуумних туалетів на 27,51 млн грн.

За повідомленнями «Наші гроші»,  вартість окремих запчастин є завищеною. Наприклад, сидіння з кришкою від німецького виробника Evac коштує 9 456 грн. Або кнопка змиву – 6 790 грн. У відкритих джерелах є дані про стульчаки за такою ціною з функцією біде чи мікроліфтами. Жодних даних про наявність таких функцій у сидіннях для Укрзалізниці – немає.

Унітазний блок придбано за 311 880 грн. За ці гроші можна придбати чотири індійські мотоцикли Bajaj Pulsar NS 200cc, повідомляють журналісти.

Зауважено, що Укрзалізниця суттєво підняла ціни на вказані деталі у порівнянні з минулими роками, коли курс долара був на рівні поточного. У 2017 році УЗ купувала кнопки для змиву по 5900 грн, а сидіння по 8 200 грн, тобто на 15 % дешевше, ніж зараз. У 2020 році для ремонту поїздів «Тарпан» кнопки змиву купували також по 5 894 грн.

До участі в нинішніх торгах були допущені лише дві фірми – переможець «АМБ» та ТОВ «Редтехнотрейд». Вони не торгувались на аукціоні, відтак економія на торгах щодо очікуваної ціни склала менше ніж 1%.

читайте також

Завантаження....