URM
Укрзалізниця Новини

Укрзалізниця працевлаштувала близько 11 тисяч людей з інвалідністю

В Укрзалізниці працює близько 11 тисяч людей з інвалідністю. Тільки цьогоріч компанія працевлаштувала 720 людей з інвалідністю. Про це повідомили в пресслужбі компанії. Зазначається, що більшість із них — працівники робітничих та інженерно-технічних професій.

Ба більше, Галузевою угодою між Укрзалізницею та профспілками передбачені певні соціальні гарантії для працівників з інвалідністю.

Зокрема, залізничники, які стали інвалідами І, ІІ груп внаслідок нещасного випадку на виробництві на підприємствах залізничного транспорту або професійного захворювання, безкоштовно забезпечуються побутовим паливом (вугіллям). Для них також передбачені додаткові пільги при користуванні залізничним транспортом, при виході на пенсію, на медичне страхування.

Укрзалізниця

Відзначимо, що 3 грудня відзначався  Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем такої категорії осіб, захисту їх гідності, прав і благополуччя.

Нагадаємо, упродовж 2020-2023 років УЗ спрямує понад 74 млн грн на облаштування залізничних об’єктів. Планується адаптувати вокзали та зупинні платформи для людей з інвалідністю, закупити підйомні платформи й візки для вагонів тощо.

За інформацією Міністерства соціальної політики, на 1 січня 2020 року в Україні 2,7 млн осіб мають інвалідність. У тому числі 222,3 тис. осіб з I групою інвалідності, 900,8 тис. осіб з II групою інвалідності, 1416,0 тис. осіб з III групою інвалідності та 163,9 тис. дітей з інвалідністю.

ДжерелоУЗ

читайте також

Завантаження....