URM
Укрзалізниця Новини

Укрзалізниця планує до кінця року залучити 500 млн грн від продажу непрофільних активів

Укрзалізниця планує до кінця 2022 року залучити 500 млн грн від продажу непрофільних активів.

За словами в.о. правління компанії Олександра Камишіна, компанія почне  з невеликих кроків. Наразі погоджено понад 400 об’єктів на продаж. Більшість об’єктів, підготовлених до приватизації, це старі будівлі, які не потрібні компанії, але під ними є земля, яка цікавить забудовників.

Отримані кошти мають інвестувати в інфраструктуру, рейкове господарство та локомотиви. Також Камишин зазначив, що в Укрзалізниці є і великі об’єкти, які компанії варто було б продати.

Наприклад, великий оператор контейнерних платформ. Це контейнерні термінали по всій країні. Сьогодні це практично монополіст у сфері контейнерних залізничних платформ. І ця компанія сьогодні знаходиться в стані приблизно, як Укрпошта багато років тому, коли ти найбільший гравець і поруч тільки-тільки з’являються маленькі гравці. У моєму розумінні, якщо ми не зуміємо цю компанію вчасно продати або пустити в неї великого приватного системного інвестора, то ця компанія пройде шлях Укрпошти. Коли поруч з’явиться приватний бізнес, він з роками стане сильніше й ефективніше, і ми програємо цю війну.

Олександр Камишін

Він зазначив, що подібні активи краще продавати тоді, коли вони займають монопольне становище на ринку, а не чекати до останнього, коли приватний бізнес переможе, через що актив суттєво втратить у ціні.

Нагадаємо, 15 вересня Укрзалізниця виставила на продаж у системі ProZorro.Продажі три непрофільні активи на майже 4 млн грн.

читайте також

Завантаження....