URM
Вантажні перевезення Новини Укрзалізниця

Укрзалізниця планує до кінця року скасувати заборону на транзит до ЄС

В Укрзалізниці сподіваються скасувати обмеження на транзит вантажів і порожніх вагонів до країн ЄС до кінця року.

Про це заявив директор департаменту комерційної роботи Перевізника Андрій Мірошніков.

Це тимчасовий вимушений захід. В напрямку Словаччини на 3 дні, в напрямку Польщі — дещо більше. Це пов’язано з тим, що триває модернізація інфраструктури у напрямку країн ЄС. Тож ухвалили рішення призупинити приймання транзиту для того, щоб не нести додаткових штрафних санкцій за перебування вагонів на своїй території, не сплачувати неустойку за протермінування доставки вантажів тощо

Андрій Мірошніков

За словами Мірошнікова, на деяких дільницях потяги рухаються лише вночі, а вдень там працюють колійники та енергетики.

Нагадаємо, з 30 листопада Укрзалізниця заборонила транзитні перевезення вантажів та порожніх вагонів у напрямку Польщі та навпаки з неї.

Також з 1 грудня УЗ заборонила прямі відправлення вантажів до Польщі, а з 6 грудня заборонено транзит до Чехії, Словаччини та Австрії. Відтак транзит дозволили лишу в бік Угорщини.

У компанії пояснили заборону будівельними роботами на ділянці залізниці Ковель-Ізов та на ділянці залізниці від Знам’янка до Здолбунова. Безпосереднім результатом цих робіт є зниження пропускної здатності на 350 вагонів на добу, що недостатньо для забезпечення транзиту всіх поїздів, що проходять через Україну.

Водночас через заборону транзиту міжнародні оператори почали відправляти поїзди через Білорусь.

читайте також

Завантаження....