URM
Укрзалізниця Новини

Укрзалізниця освоює лише 15-20 % коштів, які виділяються на екологію

Укрзалізниця освоює лише 15-20 % коштів, які виділяються на екологічні питання. Про це стало відомо під час засідання міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України».

За словами голови об’єднання Сергія Шахова, в Укрзалізниці було створено Департамент екологічної і техногенної безпеки та виділено необхідні кошти. Однак вони освоюються на 15-20 % і екологічні питання, зокрема знешкодження нафтозабруднених земель, проведення сертифікації ДСТУ ISO 140001, екологічного аудиту, не вирішуються.

Як наслідок, на Перевізника накладаються мільйонні  штрафи за забруднення земель та відкриваються  кримінальні провадження щодо посадовців компанії.

Зі свого боку в УЗ відзвітували, що у 2021 році на природоохоронні заходи компанією було передбачено 331 млн грн, з них:

  • на очищення і попередження забруднення 88 млн грн,
  • на виявлення системних порушень і їх ліквідацію 66 млн грн,
  • на послуги з отримання сертифікату ДСТУ ISO 140001 – 26 млн грн,
  • на інші витрати, зокрема вивезення твердих побутових відходів, — 150 млн грн.

За перше півріччя поточного року загалом витрачено 83 млн грн і реалізація відповідних заходів триває.

На наступний рік на екологічні цілі закладено близько 400 млн грн, які включають і витрати на реалізацію інноваційних технологій рекультивації ґрунтів.

Раніше екологічна інспекція оштрафувала Південно-Західну залізницю на 10 млн грн

читайте також

Завантаження....