URM
Пасажирські перевезення Новини

Укрзалізниця неправильно підраховує кілометраж, за яким обчислюється вартість проїзду для пасажирів

Укрзалізниця неправильно підраховує кілометраж, за яким обчислюється вартість проїзду для пасажирів на деяких поїздах. Про це повідомляють активісти Громадського контролю Укрзалізниці.

Які квитки Укрзалізниця продає за завищеними цінами

  • Нічній фірмовий експрес 1 класу #3/4 Запоріжжя — Ужгород.

Починаючи зі Львова, тарифна відстань чомусь більша, ніж має бути на 3 кілометри (зробили це свідомо, чи просто помилилися при введенні маршруту, сказати важко), але ніхто це не поспішає виправляти. Скоріш за все просто відстань підрахували з урахуванням заїзду до ст. Козятин-1, за аналогією з 231 поїздом, але цей поїзд до Козятина-1 не заїжджає, тому відстань має бути меншою. У зворотному напрямку відстань уведена коректно. Через такі дії при купівлі квитка за маршрутом Дніпро — Стрий (досить популярний маршрут) з пасажира беруть зайві 67 грн при купівлі квитка в купейний вагон та аж 180 грн при купівлі квитка у вагон класу люкс (СВ), бо завдяки цим 3 км цей маршрут вже потрапляє до наступного тарифного поясу зі значно вищими тарифами. У зворотному напрямку при цьому все коректно.

  • Нічний швидкий фірмовий поїзд #25/26 Одеса — Рахів (Біла акація).

Швидш за все при заведенні в систему продажу проїзних документів також був неправильно визначений відрізок маршруту Львів — Івано-Франківськ, бо саме від Івано-Франківська в бік Рахова вже з’являються зайві 48 км, що незаконно збільшує вартість проїзного документа в купейному вагоні на 36 грн. У зворотному напрямку також все коректно.

Загалом, пасажирські залізничні тарифи затверджуються постановою Кабінету Міністрів та Укрзалізниця немає змоги ігнорувати цю постанову та збільшувати пасажирські тарифи. Активісти припускають, що зайвий кілометраж в ціноутворенні квитка — це не свідомі дії відповідальних за цей напрямок посадовців УЗ, а помилки системи. Тож Ukraine Rail Monitoring написав інформаційний запит в Укрзалізницю. Чекаємо на відповідь.

читайте також

Завантаження....