URM
Новини

Укрзалізниця не буде зносити церкву

Укрзалізниця не буде зносити церкву в Солом’янському районі Києва. Про це в УЗ повідомили на інформаційний запит URM.

«Зауважуємо, що будь-які дії, щодо яких опубліковано інформацію про надання дозволу на руйнацію споруди церкви, Товариством не здійснювалися та не погоджувалися. Будівництво об’єктів структурними підрозділами АТ «Укрзалізниця» на ділянці не передбачено.

Укрзалізниця

Раніше депутатка від фракції «Європейська солідарність» Ярина Ар’єва повідомила, що Укрзалізниця хоче знести церкву в Солом’янському районі Києва. Мовляв, земельна ділянка, за адресою Привітна 24, перебуває у власності Укрзалізниці, але водночас є в користуванні релігійної громади. Мовляв, Укрзалізниця вже надала дозвіл ТОВ «Буква Закону» на руйнацію на цій земельній ділянці зелених насаджень та церкви.

Зі свого боку в УЗ спростували інформацію про руйнацію споруди церкви. Проте, відзначили — жодних звернень щодо узгодження будівництва церкви на земельній ділянці до АТ «Укрзалізниця» не надходило. Таким чином інформація про користування ділянки релігійною громадою у Товариства відсутня. Крім того, такі дані відсутні і на Публічній кадастровій карті.

Сама ж земельна ділянка по вулиці Привітній, 24 у Солом’янському районі міста Києва належить державі, право постійного користування якою внесено до статутного капіталу АТ «Укрзалізниця». На ділянці знаходилися водонапірні баки, які у 1968 році виведено з експлуатації. На сьогодні будь-яке майно АТ «Укрзалізниця» на земельній ділянці відсутнє.

Разом з тим, за адресою Привітна, 24 на законних підставах розташований житловий будинок. З огляду на відсутність майна Товариства на зазначеній земельній ділянці з об’єктивних причин відсутня необхідність в подальшому її використанні для потреб залізниці. Однак і відмовитися від права користування земельною ділянкою Перевізник не може.

«Товариство на сьогодні не може відмовитися від права користування земельною ділянкою у зв’язку з відсутністю нормативного врегулювання питання відмови від права користування землями державної власності, що передані у користування Товариству та належать до компетенції Кабінету Міністрів України. Зазначене можливо вирішити після внесення змін до Постанови КМУ №1054 «Про затвердження Порядку розпорядження майном акціонерного товариства «Українська залізниця» в частині відмови від права користування землями залізничного транспорту».

Укрзалізниця

читайте також

Завантаження....