URM
Новини

Укрзалізниця навмисно уникнула тендеру щодо закупівлі ялинки

В антикорупційній організації Transparency international підозрюють, що Укрзалізниця навмисно уникнула тендеру щодо закупівлі ялинки.

Так, компанія уклала 6 договорів на 4,2 млн грн: два на купівлю двох ялинок (окремо тут й тут), на гірлянди, на декорації, на дизайн та встановлення. Таким чином вартість кожного договору становила менше ніж 1,5 млн грн, що дозволяло укладати договір без тендеру.

Водночас договори містять цікаві пункти, що самі декорації, гірлянди, іграшки купує підрядник, а потім після демонтажу передає їх замовнику. Тобто вартість обладнання включається у вартість послуги. А от яка фактична вартість товару, а яка послуг — навряд чи ми дізнаємося. Все це може свідчити про зловживання при визначенні предмету закупівлі.

Transparency international

В організації закликали правоохоронців перевірити ці договори.

Нагадаємо, 23 грудня прокуратура повідомила, що УЗ, попри укладання договорів на 5 млн грн досі не встановила ялинку на Центральному вокзалі Києва, хоча мала це зробити до 17 грудня.

Натомість в УЗ заявили, що 5 млн грн – це вартість всіх святкових ілюмінацій, а ялинка коштує 600 тис. грн. Її встановили 24 грудня через зрив терміну поставок з боку постачальника.

читайте також

Завантаження....