URM
Бізнес Новини

Укрзалізниця може побудувати вузькоколійку до нафтобаз

Нафтогазова Асоціація України (НАУ) розробила й надала Прем’єр-міністру низку пропозицій щодо заходів, спрямованих на нормалізацію нафтопродуктозабезпечення в країні. Про це йшлося під час онлайн-зустрічі Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із представниками паливного бізнесу щодо забезпечення внутрішнього ринку пальним.

Серед запропонованого:

  • Укрзалізниці знайти можливості добудувати залізничні колії, що відповідатимуть європейським критеріям (так звані, «вузькі» колії) через західні кордони до нафтобаз в Україні. Це дозволить значно спростити, пришвидшити та здешевити логістику, а також збільшити обсяги пального, що буде завезено в країну.
  • Розпочати переозброєння українських залізничних вагонів на моделі, що відповідають європейським стандартам, та провести їх сертифікацію в країнах ЕС. Це дозволить збільшити парк рухомого складу, що зможе курсувати до країн ЕС, та відповідно пришвидшити та здешевити логістику та значно збільшити наповнення ринку пальним.

В частині оперативних заходів Нафтогазова Асоціація запропонувала тимчасово відмінити державне регулювання роздрібних цін на нафтопродукти та продовжити роботу оперативного штабу, до якого входять керівництво Мінекономіки, Міненерго, Мінінфраструктури, УЗ, НАУ та учасників ринку.

читайте також

Завантаження....