URM
Пасажирські перевезення COVID-19 Новини

Укрзалізниця має намір почати тестування пасажирів у вокзалах

В Укрзалізниці пояснили, як будуть чинити під час нововведень щодо пасажирських перевезень під час карантину.

Так, з 21 числа подорожувати залізницею можуть лише ті пасажири, які мають сертифікат про вакцинацію або триденний негативний тест на коронавірус.

В УЗ зауважують, що для червоних зон (зараз це лише Херсонська область) однієї дози недостатньо. При цьому УЗ планує розгорнути на вокзалах експрес-лабораторії для тестів.

Зараз компанія веде перемовини з МОЗ щодо можливості зробити тести безкоштовними для пасажирів. Також тривають перемовини з МВС щодо посилення контролю.

Керівник «Пасажирської компанії» Олександр Перцовський зазначив, що контролер має право не допустити до посадки пасажира, який не має негативного тесту або сертифікату. Проте штрафувати не в його повноваженнях.

Нагадаємо, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

читайте також

Завантаження....