URM
Укрзалізниця Новини

Укрзалізниця інвестує 2,9 мільярда гривень у систему розподілу електроенергії

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила план розвитку системи розподілу електроенергії для Укрзалізниці, який передбачає вкладення 2,9 мільярда гривень інвестицій.

План розрахований на 2022-2026 роки. Згідно з ним, 76 % з 2,9 млрд грн має бути вкладено у будівництво, реконструкцію і технічне переоснащення електромереж та обладнання.

Основним споживачем електричної енергії, що передається мережами Укрзалізниці як оператора системи розподілу (ОСР), є транспорт. За останні чотири роки частка транспорту у загальній структурі споживання е/е, що передається через систему розподілу компанії, становила 80-83 %.

Укрзалізниця прогнозує загальне зростання попиту на е/е протягом найближчих п’яти років на рівні 0,45 % щорічно. Нині загальна встановлена ​​потужність електроустановок на відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ), підключених до мереж Укрзалізниці, становить 143,35 МВт.

Згідно з виданими технічними умовами, до системи розподілу компанії необхідно під’єднати об’єкти ВДЕ-генерації ще на 301,93 МВт.

Нагадаємо, у вересні УЗ  взяла участь в аукціоні із закупівлі енергії напряму в Енергоатому на Українській енергетичній біржі.  Це стало можливими завдяки постанові уряду, яка дозволила Енергоатому та іншим суб’єктам Державної генерації продавати електроенергію Укрзалізниці на період до 3-х років за спеціальною спрощеною процедурою.

Водночас 23 жовтня Укрзалізниця оголосила тендер на закупівлю 1,18 млн мВт/год електроенергії на очікувану суму 2,37 млрд грн. За інформацією УЗ, ця потреба в закупівлі фактично нівелює економію від прямих угод з Енергоатомом.

читайте також

Завантаження....