URM
Рухомий склад Вантажні перевезення Новини

Укрзалізниця дозволила використовувати монтажну піну для герметизації зерновозів

Укрзалізниця дозволила використовувати монтажну піну для герметизації зерновозів. Про це повідомив заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

За його словами, це питання активно обговорювалося на другій нараді представників Укрзалізниці та зернотрейдерів.

Загалом використання монтажної піни заборонено правилами перевезень вантажів. Адже вона може механічно пошкоджувати вивантажувальні вузли зерновозів, а залишки піни засмічують вантаж.

Однак у компанії розуміють, що технічний стан вагонного парку не забезпечує герметичності кузова вагонів, а кришки розвантажувальних люків зерновозів не прилягають герметично. Тож сипкі вантажі можуть частково розгубитися дорогою. Тож в УЗ запропонували дійти консенсусу.

У яких випадках можна запінювати зерновози

В УЗ хочуть дозволити «запінювати» вагони, але у разі використання піни, потрібно вносити відповідну позначку у графі 7 «Заяви відправника» та скласти Акт загальної форми ГУ-23.
Таким чином, коли вантажоодержувач приймає такі вагони, наявність піни не може «де-факто» бути ознакою крадіжки та вимогою проводити комісійну видачу вантажів. Також після вивантаження вантажовідправник зобов’язаний очистити кузов вагона від залишків піни.

читайте також

Завантаження....