URM
Укрзалізниця Новини

Укртрансбезпека мала зауваження до УЗ через проблеми з персоналом, гальмами та коліями

Журналісти «Фокус» опублікували акт Укртрансбезпеки щодо перевірки Укрзалізниці та виявлених порушень, через які перевізника хотіли позбавити ліцензії.

Так, згідно з документом, певний персонал перевізника не володів кваліфікаціями, необхідними для працівників сфери залізничного транспорту. Зокрема, на регіональному центрі управління руху №1 диспетчер не знала вимог правил безпеки та порядку ліквідації наслідків аварійних ситуацій з небезпечними вантажами.

В акті йдеться про те, що машиністи електровозів та їхні помічники на виробничих підрозділах «Локомотивне депо Кременчук» та «Локомотивне депо Дарниця» возили небезпечні вантажі без необхідного на це свідоцтва. Також в УЗ виявили п’ять вагонів, які перевозили такі вантажі без належного маркування.

Крім того, Укрзалізниця допустила порушення на кількох ділянках експлуатації залізничних колій. Зокрема на ділянці «Дарниця — Київ-Деміївський» була відсутня судноплавна сигналізація (на Дарницькому мосту). Сам міст досі не прийнятий в експлуатацію, як і збудована технічна пасажирська станція «Дарниця».

Суб’єкт господарювання не забезпечує проведення огляду підводної частини опор залізничного мосту 16/17 кілометрів напрямку «Святошин – Дарниця» не менше одного разу на десять років… Філія «Пасажирська компанія» не проводить гальмівні випробування для перевірки режиму керування гальмами в поїздах.

документ

Нагадаємо, за підсумками позапланової перевірки компанії-перевізника 24 грудня 2021 року було складено акт «Про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов».

На підставі цього документа глава «Укртрансбезпеки» підписав наказ №1044 від 30 грудня про зупинення дії ліцензії АТ «Укрзалізниця», який мав набути чинності через десять робочих днів.

Утім, компанія подала регулятору заяву про усунення «значної частини порушень», після чого той наказом №17 від 13 січня 2022 року відновив дію її ліцензії на перевезення пасажирів та небезпечних вантажів з відходами на залізничному транспорті.

читайте також

Завантаження....