URM
Порти Новини Укрзалізниця

Укрметалургпром: УЗ може втратити понад 210 млн грн щомісячних доходів

Керівництво порту Південний блокує роботу підприємства та фактично знищує його в інтересах приватного термінала «ТІС». Про це йдеться у відкритому листі ОП «Укрметалургпром» до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. В організації переконані — така політика призведе до зупинки перевалки руди у портах, а відповідно — до мільярдних втрат бюджетів та державних підприємств, зокрема Укрзалізниці.

У травні цього року до підприємства-учасника ОП «Укрметалургпром» одночасно надійшли пропозиції від порту Південний та ТОВ «ТІС — ВУГІЛЛЯ», які передбачають економічно необґрунтоване підвищення ставки перевантаження: більш ніж 60% по терміналу «ТІС-ВУГІЛЛЯ» та на 30% по терміналу ДП «МТП «Південний».

лист ОП «Укрметалургпром»

Також серед умов — вимога розподілити вантажопотік між цими двома стивідорами у пропорції 50/50. При цьому обидві компанії відмовляються підтверджувати обсяги ЗРС для перевалки без підписання довгострокового контракту — а це, зважаючи на необхідність погодження, неможливо навіть в місячний термін.

«Відмова Південного від підтвердження обсягів українських експортерів на наступний місяць, у т.ч. від збільшення обсягів вантажів для перевантаження, від ринкових ставок перевалки, які забезпечать порту рентабельну роботу, а також нав’язування необґрунтованого підвищення ціни може свідчити про блокування роботи державного підприємства ДП «МТП «Південний» заради інтересів приватного термінала.

лист ОП «Укрметалургпром»

На думку металургів така політика може призвести до значних збитків:

  • Укрзалізниця може втратити понад 210 млн грн щомісячних доходів від вантажних перевезень.
  • Адміністрація морських портів України недоотримає майже 100 млн грн на місяць.
  • Порт Південний недоотримає майже 150 млн грн доходів.
  • Крім цього, зниження промислового виробництва ЗРС скоротить щомісячні податкові платежі до державного та місцевих бюджетів на 0,9 млрд грн

У зв’язку з цим промисловці і просять прем’єра доручити Мінінфраструктури терміново розглянути ситуацію, щоб забезпечити експорт ЗРС в червні-липні 2021 року через порт Південний, а також звернутися до АМКУ, щоб перевірити наявність узгоджених дій між двома учасниками ринку з метою отримання монопольного прибутку.

Відзначимо що сьогодні міністр інфраструктури Олександр Кубраков звільнив Сергія Ковшара з посади в.о. директора порту Південний. Копія відповідного рішення є в розпорядженні журналістів РБК-Україна. У документі йдеться про те, що рішення набуває чинності 28 травня 2021 року.

Укрметалургпром: УЗ може втратити понад 210 млн грн щомісячних доходів

читайте також

Завантаження....