URM
Бізнес Вантажні перевезення Новини Тарифи Укрзалізниця

Український клуб аграрного бізнесу: Питання перевезення зерна постало критично

В асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) розповіли, з якими проблемами зіткнуться зерновики цього року. В Асоціації переконані — попри дуже гарний врожай зернових є фактори, які значно ускладнюють його транспортування.

З огляду на прогнози з рекордного врожаю зернових цього року на понад 75 млн тонн, дуже критичним постає питання перевезення зерна територією України, в тому числі забезпечення експорту. Слід зазначити, що значна кількість зернових перевозиться саме залізницею до портів для подальшого експорту.

Олег Нестеров, заступник генерального директора з адвокації УКАБ

Ще один неприємний фактор — підвищення цін Укрзалізницею на вантажні перевезення. Так, тариф на перевезення сільськогосподарської продукції з 1 вересня 2021 зріс на 8 %, а з 1 січня 2022 підвищиться ще на 6 %.

Також Нестеров зазначив, що з жовтня «Центр транспортної логістики» (ЦТЛ) Укрзалізниці має підвищити вартість використання своїх вагонів з 1000 до 1200 грн/добу для зерновозів. А вже починаючи з листопада, ціна становитиме 2167 грн/добу (хоча згідно з оновленнями на сайті ЦТЛ, 27 вересня ця ціна вже була на рівні 1411 грн/добу). Тому не можна виключати, що тарифи щодо вагонів ЦТЛ ще зростуть, враховуючи те, що ціни змінювалися 27 і 28 вересня.

Загалом, цей рік в секторі логістики доволі складний – постійно зростаючі тарифи, непідготовленість УЗ до сезону, суттєві зміни в автологістиці в частині габаритно-вагового контролю і відсутність хоч якогось розуміння чи роз’яснення зі сторони Мінінфраструктури чи Укртрансбезпеки, як цей контроль буде відбуватися. Ми то зберемо понад 75 млн тонн врожаю зернових, але ключове питання – як буде здійснюватись логістика і за якими тарифами.

Олег Нестеров, заступник генерального директора з адвокації УКАБ

Зі свого боку в УЗ наголосили, що з листопада не будуть суттєво підвищуватися тарифи за використання вагонів ЦТЛ.

За словами заступника директора департаменту з комерційної роботи УЗ Валерія Ткачова, згідно з порядком перегляду і встановлення ставок плати за використання вагонів УЗ, існує три види ставок:

  • “фактична ставка” – ставка плати, за якою вагони надаються клієнтам;
  • “гранична ставка” – розрахункова максимально можлива ставка, розрахована з урахуванням вартості нового вагона, експлуатації протягом життєвого циклу, з урахуванням заданої рентабельності й вартості грошей;
  • “маржинальна ставка” – мінімально можлива ставка, яка враховує тільки поточне утримання / ремонт вагона.

Перевізник надає власні вагони клієнтам тільки за фактичною ставкою. Вона встановлюється щомісячно 26 числа (на наступний місяць). Тож ставки на листопад стануть відомими лише 26 жовтня.

Нагадаємо, 28 вересня філія “Центр транспортної логістики” оприлюднила нові коефіцієнти порожнього пробігу та граничні ставки за використання вагонів Перевізника. 27 вересня філія “Центр транспортної логістики” оприлюднила нові фактичні ставки за використання вагонів у жовтні.

читайте також

Завантаження....