URM
Інфраструктура Міжнародні Новини

Українські залізничні та річкові маршрути можуть долучитися до TEN-T

Українські залізничні та річкові маршрути можуть долучитися до Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T). Зараз Кабінет міністрів та Міністерство інфраструктури України ведуть перемовини щодо цього питання.

За словами віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, держава вже зробила чимало для того, щоб на наступний семирічний період планування діяльності Європейського Союзу Україна не була осторонь великих проектів і масштабних ініціатив.

Зокрема це стосується проекту Global Gateway – розбудова нового «Шовкового шляху». Україна визнана як одна з пріоритетних країн для розвитку цього шляху. Сьогодні команда Урядового офісу з Євроінтеграції, команда МІУ вже ведуть перемовини щодо включення українських залізничних та річкових маршрутів до Транс’європейської транспортної мережі»,

Ольга Стефанішина

Стефанішина зазначила, що завдяки цьому будуть створені умови для залучення України до логістичних мереж ЄС. Що в майбутньому збільшить потенціал економіки країни.

 TEN-T і Україна в цифрах

Інтеграція до європейської транспортної мережі TEN-T може принести Україні майже 4,5 млрд дол. інвестицій до 2030 року. Про це розповів перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

Ми свідомі в тому, що боротьба за світові інвестиції буде жорстка. Але Україна має що запропонувати іноземним інвесторам. Наведу кілька прикладів: інтеграція до європейської транспортної мережі TEN-T, може принести Україні майже 4,5 млрд дол. США інвестицій до 2030 року, насамперед це інвестиції у портову галузь, авіаційний транспорт, розробки в IT-секторі, як наприклад, ДІЯ Citу тощо.

Олексій Любченко, міністр економіки України

Яку інфраструктуру планується включити в TEN-T

18 листопада заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм обговорив оновлення регіональних карт Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) з Генеральним директором DG MOVE Європейської Комісії Хенріком Хололеєм.

Заступник міністра зазначив, що Україна очікує завершення процедури оновлення регіональних карт TEN-T, зокрема, включення до них:

  • автомобільної дороги Н-01 Київ-Знам’янка;
  • залізничного відрізка Коростень-Житомир-Бердичів;
  • відкоригованого залізничного відрізка Стрий-Івано-Франківськ через Долину;
  • річок Дніпро та Південний Буг.

Хто ще доєднається до TEN-T

Раніше Співтовариство європейських залізничних та інфраструктурних компаній (CER) закликало включити Західні Балкани до Трансевропейської транспортної мережі (TEN-T).

Також вони виступили  за належне фінансування залізничних проєктів. Товариство вважає, що регіон є важливим для сполучення з такими комерційними партнерами, як Туреччина та Близький Схід.

Українські залізничні та річкові маршрути можуть долучитися до TEN-T

Довідка: TEN —T, або Транс’європейські транспортні мережі — це інфраструктурний проєкт, метою якого є удосконалення автомагістралей, залізниць, внутрішніх водних шляхів, а також комплексне координування всієї системи. Робота над проєктом почалася в 1990 році, нині його реалізацією керує спеціально створене в 2006 році Виконавче агентство транс’європейської транспортної мережі при Єврокомісії.

читайте також

Завантаження....