URM
Порти Новини

Україна завадила вивезенню росією краденого зерна до Єгипту

Російське судно спробувало продати Єгипту 27 тисяч тонн зерна, яке завантажило в тимчасово окупованому Криму, але після відмови розвернуло судно в напрямку на Лівану та Сирії. Про це повідомила «Економічна правда» із посиланням на портал «Миротворець» та коментар уряду.

Повідомляється, що судно «Матрос Позинич» (уточнено, що судно входить до підсанкційної «Об’єднаної суднобудівної корпорації») із 27 тис. тонн зерна, завантажених в окупованому Криму, прямувало до єгипетського порту Александрія.

Зазначається, що судно рухалося з 23 квітня, пройшовши Босфор, до Керченської протоки, після чого до 27 квітня перебувало в Керченській протоці на якірній стоянці порту Кавказ без вантажних операцій. 27 квітня судно вимкнуло АІС (автоматична система ідентифікації, яка має бути ввімкненою для всіх суден згідно з міжнародними морськими правилами). І вже 28 квітня «Матрос Позинич» було помічено в окупованому Севастополі біля зернового терміналу стивідорної компанії «Авліта», яка в російських реєстрах значиться як «Авал». Згодом, 30 квітня, судно рушило в напрямку порту Александрії (Єгипет).

Як раніше повідомлялося, загарбники крадуть зерно з тимчасово окупованих територій та вивозять його до Криму. МЗС України підтвердило інформацію про вивезені 27 тисяч тонн зерна.  Речник МЗС Олег Ніколенко наголосив, що українські дипломати завадили Росії доставити це зерно в Александрію.

За нашою інформацією, нині російська сторона спрямувала судно із зерном, вкраденим на півдні України, в сторону Лівану та Сирії. МЗС вже звернулося до ліванських та сирійських органів, аби вони арештували крадений вантаж, якщо російський сухогруз зайде в їхні порти.

Речник МЗС Олег Ніколенко

Також Ніколенко наголосив, що спустошення тимчасово захоплених населених пунктів на Херсонщині, вивезення звідти зерна та сільськогосподарської техніки, підриває не лише продовольчу безпеку України, але і значної частини світу, залежної від українського продовольства.

МЗС запевняє, що разом із причетними правоохоронними органами та міжнародними партнерами працюватиме над тим, аби кожна російська компанія, яка буде пов’язана з незаконними оборудками із українським зерном, понесла відповідальність.

читайте також

Завантаження....