URM
Інфраструктура Новини

Україна розраховує отримати фінансування від ЄС на модернізацію транспортної інфраструктури на західному кордоні

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина назвала сфери, куди в Україні спрямують фінансування у межах флагманських ініціатив Східного партнерства.

Відповідний план фінансування був представлений 15 грудня. Він передбачає залучити 2,3 млрд євро як гранти, поєднання фінансових ресурсів та гарантій, що сумарно має потенціал залучити до 17 млрд євро державних і приватних інвестицій.

Серед флагманських ініціатив, реалізацію яких ЄС підтримає в Україні, є покращення сполучення шляхом модернізації на пунктах перетину кордону. Бюджет: 30 млн євро. Ідеться про запровадження електронних черг та обробки даних (особливо для вантажних автомобілів), які дозволять спростити бізнес-процеси, зокрема, шляхом інтегрованого обміну даними.

Проте в Кабміні зауважили, що ці кроки буде доповнено подальшим удосконаленням транспортної інфраструктури, розширенням мережі TEN-T, включаючи залізничне та автомобільне сполучення між великими містами України та пунктами перетину кордону з державами-членами ЄС.

Також ЄС підтримає програми, орієнтовані на бізнес-інкубатори, та сприятиме доступу малого та середнього бізнесу до фінансування, розширюючи їхні експортні можливості. Крім цього, фінансування нададуть на державні IT-сервіси, зелену енергетику та кредитування фермерів.

Нагадаємо, 18 листопада заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм обговорив оновлення регіональних карт Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) з Генеральним директором DG MOVE Європейської Комісії Хенріком Хололеєм.

Під час зустрічі заступник міністра зазначив, що Україна очікує завершення процедури оновлення регіональних карт TEN-T, зокрема, включення до них:

  • автомобільної дороги Н-01 Київ-Знам’янка;
  • залізничного відрізка Коростень-Житомир-Бердичів;
  • відкоригованого залізничного відрізка Стрий-Івано-Франківськ через Долину;
  • річок Дніпро та Південний Буг.

читайте також

Завантаження....