URM
Рухомий склад Новини

Україна ризикує опинитися у вагонній залежності від Росії – учасник ринку

Завезення в Україну зношених та списаних вантажних вагонів із Росії призвело до колапсу українського вагонобудування, однієї з найважливіших галузей промисловості. Про це заявив генеральний директор Кременчуцького сталеливарного заводу Ростислав Дубров, виступаючи на KUKHAR Discussion Court.

За його словами, усе почалося у 2016 році, коли в Росії було ухвалено наказ про списання вагонів з перевищеним терміном нормативної експлуатації, на яку дається гарантія заводу-виробника.

Це було зроблено зрозуміло для чого – це державні інтереси, Росія підтримує свою вагонобудівну галузь.

Ростислав Дубров

Після цього кілька великих українських компаній купили у Росії понад 30 тис. старих списаних вагонів.

А українські підприємства за цей період (2016-2020 рр.) виробляють 35 тис. вагонів – за 5 років. Причиною (падіння виробництва – ред.) є захід цих старих вагонів.

Ростислав Дубров

Директор КСЗ нагадав, що у 2011-2012 роках. випускалося 50 тис. вагонів на рік. У січні-вересні поточного року виробництво вантажних вагонів в Україні становило лише 1394 од.

Чим це загрожує для галузі? Насамперед втратою кадрів. На 66% скоротилася кількість працівників, порівняно з 2011-2012 рр. Причому йдуть насамперед ті, хто може змінити професію. Цілі покоління, цілі династії, які працювали на вагонобудівних заводах України – вони сьогодні перериваються.

Ростислав Дубров

За його словами, зараз на вагонобудівних заводах працюють або пенсіонери, або люди передпенсійного віку. Але можливість поновити кадровий потенціал є.

У нас є рік. За рік навіть ці люди, хто сьогодні працює — втратять упевненість, що щось може змінитися.

Ростислав Дубров

На його думку, реанімувати галузь можна шляхом ухвалення в Україні аналогічного наказу про списання старих вагонів та завдяки виконанню президентської програми «Велике будівництво: Нова українська залізниця».

Ми сьогодні просто кричимо, що ця програма потрібна, інакше ми втратимо цю галузь і Україна стане повністю залежною від сусідів. Тому що ніхто в Європі, Америці чи Китаї не виробляє вагони за українським стандартом. У нас свій стандарт 1520 і український вагон виробляється в рамках цієї стандартизації. Це Росія насамперед Казахстан і Білорусь.

Ростислав Дубров

Як повідомлялося, Міністерство інфраструктури спільно з УЗ планує запустити програму поступового обмеження терміну експлуатації вагонів та будівництва нових вагонів замість списаних.

З цією метою Мінінфраструктури розробило та опублікувало проєкт наказу про порядок списання зношених вагонів.

Раніше президент Володимир Зеленський анонсував старт програми «Велике будівництво» у залізничній галузі, яка передбачає, зокрема, оновлення парку вантажних вагонів у країні.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури спільно з УЗ планує запустити програму поступового обмеження терміну експлуатації вагонів та будівництва нових вагонів замість списаних. Раніше Мінінфраструктури розробило та опублікувало проєкт наказу про порядок списання зношених вагонів.

Днями на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднили доповнення до проєкту наказу щодо обмеження терміну експлуатації вантажних вагонів.

В МІУ планують підписати документ до кінця листопада.

читайте також

Завантаження....