URM
Події Новини

Україна постачатиме вугілля до Польщі

Упродовж тижня Україна поставить до Польщі вугілля, адже Польща у своїй енергосистемі використовує вугілля більше, ніж Україна.

Перші поставки ешелонів українського вугілля до Польщі очікуються упродовж тижня, заявив голова канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик. Про це пише ЦТС з посиланням на Укрінформ.

Як зазначив Дворчик, майбутні поставки українського вугілля для Польщі є «проявом солідарності» Києва з Варшавою.

На першому етапі Україна виділила для Польщі квоту у 100 тисяч тонн вугілля. Перші ешелони повинні прибути до Польщі упродовж тижня.

голова канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик

Він висловив сподівання, що Польща отримає від України ще більше вугілля.

Є багато чинників, які на це впливають. Однак, коли останнього разу ми розмовляли з президентом і прем’єром України під час візиту Матеуша Моравецького до Києва, то прозвучали декларації: як тільки енергетична ситуація України дозволятиме, то будуть також чергові квоти для експорту до Польщі.

голова канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик

Як зауважив польський урядовець, усе залежатиме від розвитку військово-політичної ситуації в Україні.

Дворчик також зазначив, що для Польщі, це було би значною підтримкою, оскільки ціни електроенергії в Україні є нижчими, ніж в Європі.

Польський урядовець зауважив, що для реалізації цього проєкту потрібно здійснити певні інвестиції, що не так легко зробити у країні, де триває війна.

читайте також

Завантаження....