URM
Вантажні перевезення Інфраструктура Новини Укрзалізниця

Україна планує відкрити на кордоні з Європою ще 6 пунктів пропуску для вантажних залізничних перевезень

Укрзалізниця упродовж двох років планує відкрити шість додаткових пунктів пропуску для залізничних вантажних перевезень до Європи. Про це повідомляє GMK Center, що посилається на заяву заступника директора Департаменту комерційної роботи УЗ Валерія Ткачова у ході конференції «Український експорт – як отримати вихід до моря».

Ніні діють 13 вантажних переходів на кордонах з Польщею, Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Молдовою. Цієї кількості недостатньо, тож УЗ планує збільшити до 19.

Зокрема, повідомляється, що УЗ планує побудувати три додаткові пункти на кордоні з Польщею, включно з переходами Рава-Руська – Гребенне і Старжава – Кросценко. Ще два стики заплановані на кордоні з Румунією, зокрема на ділянці Ділове – Валя Вішеулуй та один – на кордоні з Молдовою.

Частина робіт з будівництва переходів уже виконана, наразі триває етап узгодження документів на рівні держав. Три прикордонні переходи можуть бути офіційно відкриті через 1-3 місяці. Зокрема, стик із Молдовою Березине – Басарабяска. Завершити будівництво та владнати питання з документами щодо інших трьох пунктів планують протягом 2023-2024 рр.

заступник директора Департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов

Крім того, Укрзалізниця реалізує низку заходів, які додатково допоможуть збільшити підвезення вантажів до кордонів, серед яких:

  • ремонт колій;
    будівництво шляхів під створення терміналів;
  • збільшення кількості локомотивів, що обслуговують вантажі, та візків під євроколію (зараз – 3,8 тис.).

Зараз потужності 13 діючих вантажних переходів задіяні на 50% від наявних можливостей. Щодня УЗ обробляє 1,7 тис. вагонів, або близько 110 тис. т вантажів, тоді як могла би – до 3,42 тис. вагонів. Основна причина недостатнього використання наявних можливостей – неготовність інфраструктури країн-партнерів обробити весь обсяг українських вантажів через низку причин, основні з яких це дефіцит локомотивів та обмежені можливості в роботі з рухомим складом для широкої колії.

заступник директора Департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов

За словами глави правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна, до кінця листопада 2022 року планується відкриття двох додаткових залізничних переходів з Румунією. Таким чином збільшиться можливість поставок у порт Констанца.

читайте також

Завантаження....