URM
Вантажні перевезення Новини

Україна не транспортуватиме зерно залізницею через білорусь, — В. Зеленський

Україна не стане возити зерно залізницею через білорусь. Про таке заявив Президент Володимир Зеленський, передає ua.news.

Нам пропонували їхати через білорусь залізницею (експортувати зерно, – ред.). Ми навіть розуміємо, який обсяг. Але ми розуміємо, для чого нам це пропонували. Ми поки що не готові йти за цим форматом і допомагати нашим «дружнім» сусідам.

Президент України Володимир Зеленський

Зазначається, що раніше лукашенко провів телефонну розмову з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем під час якої заявив, що білорусь готова до поставок українського зерна в порти країн Балтії через її територію. Пропозицію лукашенка підтримав потім путін.

Унаслідок військового нападу рф на Україну було повністю зупинено роботу морських портів, через які у мирний час відвантажувалося на зовнішній ринок близько 99% всіх партій зерна. І жодні залізничні перевезення зерна не можуть компенсувати морські поставки через обмежену пропускну здатність залізниці, тому Україна не може вивезти врожай суходолом в Європу.

Зараз залізнична інфраструктура УЗ включає 13 залізничних прикордонних переходів із західними країнами, що працюють і через які здійснюються експортно-імпортні перевезення. На п’ятьох прикордонних переходах залучено 100% потужності, решта сім завантажені лише на 30 – 50%, чого вкрай недостатньо для експорту збіжжя.

Крім того, повідомляється, що на сьогодні в українських портах заблоковані 90 млн тонн зернових. 2 червня постійний представник рф при ООН Васілій Небензя заявив, що російська федерація готова надати Україні безпечний коридор у Чорному морі для експорту зернових. При цьому, за його словами, Україна повинна розмінувати море. Україна ж не отримувала від росії жодних гарантій безпечного проходу суден із зерном з українських портів.

читайте також

Завантаження....