URM
Укрзалізниця Новини Події

Україна націоналізує активи Сбербанку та Промінвестбанку

Верховна Рада схвалила указ президента Володимира Зеленського про введення в дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 11 травня про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Росії та її резидентів. Про це повідомило видання delo.ua.

У вказаному рішенні РНБО йдеться про конфіскацію 99,77% Промінвестбанку, що належать російській державній корпорації «ВЕБ.РФ», та 100% Міжнародного резервного банку (в минулому — Сбербанк, дочірній банк Сбербанку Росії).

Також буде відібрано у Міжнародного резервного банку право вимоги боргу Донецької залізниці у сумі майже 4,9 мільярда гривень, боргу заводу «Електроважмаш» у 517 мільйонів гривень, боргу холдингової компанії «Артем» у 205 мільйонів гривень, а також боргу підприємства «Зоря-Машпроект» у 2,3 мільярда гривень.

У Промінвестбанку, у свою чергу, держава забирає борг перед ним «Укрзалізниці» у сумі майже 6,8 мільярда гривень.

Нагадаємо, 22 лютого Державна виконавча служба списала з УЗ 55 млн грн на користь компанії «Профінанс Груп». В УЗ тоді запевняли —  це відбулось незаконно, адже є окремий закон, який забороняє стягувати з УЗ борги Донецької залізниці, поки УЗ втратила контроль над своїм майном.

Перед цим суд задовольнив позов «дочки» «Сбербанку» до УЗ щодо 17 мільйонів доларів

читайте також

Завантаження....