URM
Бізнес Вантажні перевезення Новини

Україна має шанси приєднатися до Конвенції про спільний транзит уже наступного року

Україна може приєднатися у 2022 році до Конвенції про процедуру спільного транзиту та NCTS, що значно спростить митне оформлення вантажів.

Про це заявив керівник Попередньої оціночної місії країн-підписантів Конвенції, директор підрозділу з транзиту Генерального директорату з оподаткування та Митного союзу Єврокомісії Міхаель Ратьє. За його словами, учасники місії, які працювали в нашій країні 23-25 ​​листопада, дійшли висновку, що Україна успішно реалізує заходи, необхідні для приєднання до Конвенції.

Це стосується як законодавчого та організаційного забезпечення спільного транзиту, так і практичних кроків. Зокрема, використання технології NCTS, на якій базується ця міжнародна угода. Також Ратьє звернувся до трейдерів із закликом вже зараз приєднуватися до NCTS, тому що це полегшить їхнє життя, коли ця система запрацює на міжнародному рівні.

Очікується, що оціночна місія країн-підписантів Конвенції працюватиме в Україні у лютому 2022 року.

Конвенція про процедуру спільного транзиту передбачає спрощення при перетині товарами митних кордонів. Ідеться, зокрема, про використання одного пакета документів при транспортуванні товару з відправної точки до кінцевої — незалежно від того, територією яких країн вантаж перевозитимуть.

Конвенція про процедуру спільного транзиту об’єднує 35 сторін договору, які запровадили єдині правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням спільного ІТ-продукту (NCTS).

Країни-підписанти конвенції: 27 країн ЄС, 4 країни ЄАВТ (Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн та Швейцарія) та 4 інші країни (Великобританія, Туреччина, Північна Македонія та Сербія).

Нагадаємо, з 30 листопада Укрзалізниця забороняє транзитні перевезення вантажів та порожніх вагонів у напрямку Польщі та навпаки з неї.

читайте також

Завантаження....