URM
Міжнародні Новини

Україна й Польща посилять співробітництво у залізничній сфері

Україна та Польща домовилися кардинально збільшити обсяги залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу. Повідомляє пресслужба Укрзалізниці. Меморандум про створення спільного логістичного підприємства підписали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у Кракові.

Після розв’язання росією повномасштабної війни Польща стала ключовим логістичним центром для допомоги Україні. Особливо тісна співпраця відбувається на рівні залізниць двох країн, і така взаємодія має бути посилена.

прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

Головне завдання — розширення залізничних шляхів для товарів, які неможливо доставляти через заблоковані росіянами порти та частину залізничної мережі України. Цього можна досягли лише спільно вирішуючи технічні та організаційні проблеми – різні митні правила, використання різних колій, пошук вільного рухомого складу.

Ми почали готувати концепцію спільного підприємства з польськими колегами вже через тиждень після початку війни. Об’єднання досвіду та знань менеджерів АТ «Укрзалізниця» та польських колег дозволить сформулювати унікальні логістичні пропозиції для європейського та світового ринку, який відмовляється від російських поставок та російської логістики.

голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін

Робота над створенням такого спільного підприємства розпочнеться негайно, щоб якнайшвидше відкрити потенціал для економічного співробітництва, модернізації залізничної інфраструктури, збільшення перевезень як через кордон, так і територією ЄС.

В Укрзалізниці впевнені, що спільний менеджмент українських та польських залізниць дозволить створити прості та зручні логістичні рішення – від постачальника в Україні до споживача в будь-якій точці світу. Об’єднані досвід та ресурси дозволять забезпечити споживачам сервіс найвищої якості.

читайте також

Завантаження....