URM
Інфраструктура Новини

Україна хоче включити залізничну ділянку Коростень-Житомир-Бердичів до регіональної карти TEN-T

18 листопада заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм обговорив оновлення регіональних карт Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) з Генеральним директором DG MOVE Європейської Комісії Хенріком Хололеєм.

Заступник міністра зазначив, що Україна очікує завершення процедури оновлення регіональних карт TEN-T, зокрема, включення до них:

  • автомобільної дороги Н-01 Київ-Знам’янка;
  • залізничного відрізка Коростень-Житомир-Бердичів;
  • відкоригованого залізничного відрізка Стрий-Івано-Франківськ через Долину;
  • річок Дніпро та Південний Буг.

Своєю чергою віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час зустрічі заявила про намір України розвивати внутрішній водний транспорт, базуючись на ухваленому минулого року рамковому законі, а також переваги, які це відкриває для обох сторін, зокрема у сфері розвитку мультимодальних перевезень.

‎Ми очікуємо, що річки Дніпро та Південний Буг стануть частиною регіональної мережі TEN-T. Ця транспортна мережа є надзвичайно важливою для розвитку сумісної залізничної мережі по всьому ЄС і Україні, а також сполучення залізниці з терміналами на внутрішніх річках, аеропортами та відповідними пунктами на дорогах. Усе це дозволить нам швидше реалізувати європейський зелений порядок денний, перенаправивши перевезення вантажів з доріг на залізну дорогу, річки та моря.

Ольга Стефанішина

Нагадаємо, раніше співтовариство європейських залізничних та інфраструктурних компаній (CER) закликає включити Західні Балкани до Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).

читайте також

Завантаження....